Avalanche Uçuşa Geçti! Sırada Hedefinde Neresi Var?

Ülkemizde de birçok yatırımcısı bulunan önde gelen kripto para birimlerinden olan AVAX, Fed tarafından yapılan açıklama sonrasında yükselişe geçti.
21:30
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Avalanche fiyatı, FOMC sonrası kripto rallisinde çift haneli kazançlarla patladı. AVAX fiyatı, düşüş trendini kırarak gece boyunca %10,4 artış kaydetti. Bu hızlı yükseliş ise yatırımcılarını mutlu etmiş gibi görünüyor.

USDC Bakiyesi 1,6 Milyar Dolar

AvaLabs’taki DeFi başkanı Luigi Demeo, Avalanche’daki yerel USDC bakiyesinin 1,6 milyar doları aştığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı. Yerel USDC, Ethereum ağına bağımlı olmayan Avalanche üzerindeki sabit para olarak kabul edilir ve AVAX ağını rakip Ethereum’a karşı güçlendirmek için vardır.

Yerel USDC’nin tanımlayıcı özelliği, herhangi bir köprü riski taşımaması ve onu ideal hale getirmesidir. ‘Köprü riski’, farklı kripto para birimlerini aktarmak için kullanılan zincirler arası köprülerin bilgisayar korsanlığına karşı savunmasızlığından kaynaklanmaktadır. USDC’nin mevcudiyeti, stabilcoin AVAX ile değiştirilebileceğinden AVAX ağı için bir yükselişi işaret eder.

Avalanche ağındaki merkezi olmayan finans (DeFi) ve diğer uygulamalar, yerel USDC likiditesine erişerek, maliyetli token köprülerine ve desteklenmeyen wrapped tokenlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. USDC likiditesi, her gün hızlı ve düşük maliyetli USDC işlemlerinden yararlanan daha geniş blok zincirleri ve işletmeler ağının bir parçası olarak Avalanche ekosisteminin hızlı büyümesine yardımcı olur.

Avalanche İçin Yeni Bir Görünüm

Gamestar kısa süre önce blockchain geliştiricisi Ava Labs ile resmi bir ortaklığı doğruladı. Bu yükselişli gelişme, Gamestar’ın ikonik eğlence markalarını oyna-kazan özellikleriyle web3’e getirmesini sağlayacak.

Ortaklık, Ava Lab’ın blok zinciri geliştirme deneyiminden yararlanacak ve ağın faydasını arttıracak gibi görünüyor.

Avalanche, kullanıcılara birincil ağda arama ve gezinmeyi kolaylaştıran yeni bir görünüm gezgini sundu. Ağ, sürümün zincirde başlatılan artan sayıda Avalanche alt ağı olduğunu duyurdu.

Büyüyen ekosistemlerine yardımcı olmak ve ürünlerini sergilemek için kaliteli araçlar ve verilerle donatılması, kullanıcılar için anahtar haline geldi. Avalanche, alt ağ oluşturucuları teknik destek garantileri ve web-3 için hazır araçlarla güçlendirdi ve onlara “Alt Ağ Oluşturucunun Haklar Bildirgesi”ni sundu.

Analistler Avalanche Fiyatı Konusunda İyimser

Analistler, Avalanche’ın fiyat eğilimini değerlendirdi ve Avalanche fiyatının 26.3 doları aştığında 28 dolara, 30 dolara ve 33.5 dolarlık yükseliş hedefinin mümkün olduğunu savunarak varlığa yönelik bir yükseliş görünümü ortaya koydu.

Avalanche’ın fiyatındaki son düşüşün itici bir hareket olduğunu ve altcoin’in toparlanmaya, 26.3 doları aşmaya ve uzun bir rallinin keyfini çıkarmaya hazır olduğunu iddia ediyorlar. Bir sonraki dalgada Avalanche kazançlarını 33,5 dolara çıkarabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar