reklamı kapat

Apple&Samsung’da Kabul Edilen QTUM’dan Büyük Yükseliş

Apple Pay ve Samsung Pay’de kabul edilen QTUM büyük bir yükseliş trendine girdi.
19:24
14 Mart 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Altcoin’lerin Bitcoin karşısında şahlandığı şu günlerde bir altcoin daha parladı. Apple Pay ve Samsung Pay’de kabul edileceği açıklanan QTUM ezber bozan bir yükseliş yaptı.

Haberimizin hazırlandığı sırada QTUM %24,87 yükselişle 2,69 dolardan işlem görüyor. 1,3 milyar dolarlık günlük işlem hacmine ulaşan QTUM 240 milyon dolarlık piyasa değeriyle 29. sıraya yükseldi.

Zeux Payment

QTUM’un durgun piyasa koşullarında momentum kazanmasının sebebi Ambcrypto’nun haberine göre, token’ın Zeux Payment platformuna entegre edilmesi. QTUM’un resmi Twitter hesabından konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

Harika haber! Qtum sahipleri artık QTUM’u Zeuxapp kullanarak Apple Pay ve Samsung Pay üzerinden tüm mağazalarda yapılacak ödemelerde kullanabilir.

Zeux’tan yapılan açıklamada ise QTUM’u gerçek dünyada kullanmanın “sürtünmeyi azalttığı” belirtildi ve bunun ücretsiz işlemlere olanak tanımak suretiyle “kripto paraların doğasıyla uyuştuğu” vurgulandı. QTUM Foundation CIO’su Miguel Palencia konuyla ilgili memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi:

Zeux’un uygulamasına QTUM’u eklemesinden heyecan duyuyoruz. Bu, QTUM’u Apple Pay ve Samsung Pay kabul eden satıcıların tüm POS ödemelerinde artık QTUM kullanabilecek kıymetli topluluğumuz için kullanım durumunu müthiş bir şekilde artırıyor.

Sözün özü, bundan böyle Apple Pay ve Samsung Pay’deki tüm mağazalarda QTUM token’ları ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek. QTUM’la ilgili tanıtım yazımıza buradan erişebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.