X


Metaverse Coinler: APE, CEEK ve Bu Metaverse Token

Çoğu kripto yükseliş ivmesi gösterirken ApeCoin (APE), (CEEK) ve diğer bu metaverse coin ise piyasadan bağımsız bu hareketleri ile göze çarpıyor.
14:30
28 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kriptolar, bugünkü yükselişiyle yatırımcılara umut vaat ediyor. Bu yükselişleri uzun zamandır bekleyen kripto piyasası, bugün nispeten rahat bir nefes alabiliyor. En son Elon Musk’ın Twitter’ı tamamıyla satın alması sonra iki gün önce yine bir yükseliş görmüştük. Ancak Bitcoin’in (BTC) önderliğinde olan kriptolar, bu yükselişleri koruyamamıştı. Metaverse coinlerden olan ApeCoin (APE), CEEK VR (CEEK) ve Decentraland (MANA) ise kriptolara oranla böyle ilerliyor.

ApeCoin (APE)

Bored Ape Yacht Club’ın yerel tokenı olan APE, bugün de yükseliş trendine devam ediyor. Bu yazı yazılırken APE, son 24 saatteki %7’e yakın yükselişiyle yaklaşık 20,38 dolardan işlem görüyor. Gün içerisinde 20,49 dolara kadar ulaşan APE, bu seviyeyi daha çok zorlayıp yükselebilir.

Ayrıca tüm kriptolar düşüşteyken bile APE’in sürekli bir yükseliş ivmesinde olması gözden kaçmıyor. Bunda elbette ki BAYC’nin ekosisteminin bu tokenı desteklemesi büyük önem taşıyor. APE, haftalık olarak %21, aylık ise %35 kadar bir artış trendinde ilerliyor.

CEEK VR (CEEK)

Diğer bir popüler metaverse coin olan ve Türkiye’de de fazlaca destekçisi olan CEEK, düşüşlerden kurtularak kripto piyasasıyla paralel yükselişlerine devam ediyor. Bu yazı yazılırken CEEK, son 24 saatteki %1,3’ün üzerindeki artışıyla yaklaşık 0,42 dolardan işlem görüyor.

Bunun yanı sıra CEEK, her ne kadar bugün bir artışa geçse de haftalık olarak %13 aylık ise %8’e yakın düşüşlerinden kurtulamıyor. 0,42 dolar CEEK için önemli bir direnç noktasını işaret ediyor. Bunun üzerinde tutunmaya çalışan CEEK, her ne kadar gün içerisinde bu fiyat noktasının altına düşse de şu anda yükselişleriyle konumunu korumaya çalışıyor olarak gözüküyor. Bu yükselişlerle CEEK, kayıplarını toparlıyor olarak gözüküyor.

Decentraland (MANA)

Metaverse token denince akla ilk gelen olan MANA, diğer metaverse coinler gibi bugün için yükseliş gösteremiyor. Bu yazı yazılırken MANA, son 24 saatteki %1 kadar düşüşüyle yaklaşık 1,84 dolardan işlem görüyor. MANA, uzun süredir süregelen düşüş trendini bugün de kıramıyor olarak gözüküyor.

Haftalık olarak bakıldığında MANA, %12 aylık ise %32’ye yakın bir düşüş trendinde ilerliyor. MANA, en son 26 Nisan’da 2 doların üzerini zorlayan fiyat hareketlerinde bulunmuştu. Ancak MANA, bu denemelerinde başarılı olamadı ve düşüş trendini devam ettiriyor olarak gözlemleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar