X

Anonymous’tan İddialı Açıklama: “Do Kwon’u Adalete Teslim Edeceğiz!”

Yeni paylaşılan bir videoda Anonymous, Do Kwon'un mümkün olan en kısa sürede adalete teslim edilmesini sağlama sözü verdi.
12:00
27 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacktivist grup Anonymous, Mayıs ayında Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) ekosistemlerinin çöküşüyle ilgili olarak Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’un mümkün olan en kısa sürede adalete teslim edilmesini sağlama sözü verdi.

Ananymous’tan Önemli Uyarı!

Anonymous hacker grubundan geldiği iddia edilen bir videoda Kwon’un yaptığı hataların bir listesi ilgililer ile paylaşıldı. Bu liste içinde; Kwon’un LUNA ve UST’nin çöküşünden önce her ay 80 milyon dolar nakde çevirmesi ve 2020’nin sonlarında “Rick Sanchez” takma adı altında ortaklaşa yarattığı iddia edilen stablecoin Basis Cash’in de düşüşünde rol oynadığı gibi pek çok nokta bulunuyor.

Anonymous videoda yaptığı açıklamalarda, “Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin hasarı tersine çevirmek için yapılabilecek hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey sizden hesap sormak ve bir an önce adalete teslim edilmenizi sağlamak” ifadelerini kullandı.

Öte yandan hacker grubu yaptığı açıklamalarda, kripto para ekosistemine adım attığından bu yana Do Kwon’un tüm adımlarını araştıracağını ifade ediyor ve “Anonymous, Do Kwon’un kripto alanına girdiğinden beri neler yaptığını gün ışığına çıkarmak için geçmişini inceliyor.” sözlerini kullandı.

2003 yılında 4chan’da ortaya çıkan Anonymous, devlet kurumlarına, ajanslarına, özel şirketlere ve hatta Scientology Kilisesi’ne karşı siber saldırıları düzenlediği bilinen, merkezi olmayan uluslararası bir aktivist kolektifi olarak tanımlanabilir.

Kripto Topluluğunun Tepkisi

YouTube videosunun yorumcuları ve Twitter topluluğu, hacker grubunun Kwon’un peşine düşme sözünü geniş ölçüde destekliyor gibi görünüyor ve bir yorumcu Anonymous’u “Günümüzün Robinhood’u” olarak nitelendiriyor.

Ancak video Reddit’e farklı tepkilere yol açmış gibi görünüyor. Kullanıcılar Ananymous’un açıklamalarının içinin boş olduğunu ifade ediyor. Hatta yapılan açıklamalarda videonun bir tehdit oluşturmadığı da ifade ediliyor.

Anonymous’un Do Kwon hakkında neler yapacağını hep birlikte takip edeceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar