Analitik Şirketi Santiment’tan Yüksek Potansiyelli Altcoin’e Vurgu

Kripto para analitik şirketi Santiment, birkaç önemli rakibi geride bırakmasıyla merkeziyetsiz Blockchain platformu Cardano'nun (ADA) devam eden büyümesine dikkat çekti.
14:33
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analitik şirketi Santiment, birkaç önemli rakibi geride bıraktığı için merkeziyetsiz Blockchain platformu Cardano’nun (ADA) devam eden büyümesine dikkat çekti.

Cardano’nun Liderliği

Santiment’ın yeni bir analizine göre, Cardano, etkileyici sayıda GitHub reposu görmüş durumda. Bu da altcoin’in geliştirici aktivitesinin son derece yüksek olduğu anlamına geliyor. Analitik şirket, Cardano karşısında Layer 1 geliştirici aracı Flow (FLOW), çapraz zincir birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot (DOT), bağlı test ağı Kusama (KSM) ve önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) repo sayısının düşük olduğunun altını çiziyor.

Kod gönderimleri, sorun etkileşimleri ve daha fazlasına ilişkin analizimize göre Cardano, kripto para piyasalarında en gelişmiş varlık olarak hüküm sürüyor. Yalnızca ilgili geliştirmelerin dahil edildiğinden emin olmak için ekiplerden gelen rutin güncellemeler hariç tutulmaktadır.

Santiment, bundan üç hafta önce, Cardano’nun ivmeyi sürdürdüğünü gösteren son verilerle birlikte, GitHub’daki gelişiminin hızlı temposuna dikkat çekmişti. Santiment’ın baş teknoloji sorumlusu Valentin Mihov, GitHub etkinliğini izlemenin önemini bir blog yazısında şu sözlerle açıklamıştı:

Geliştiricilerin zamanı nispeten pahalı bir kaynaktır ve belirli bir projede zamanlarını ve becerilerini adayan çok sayıda geliştirici varsa, bunun birkaç anlamı olabilir: Bu insanlar, projenin başarılı olacağına, projenin daha fazla özellik sunacağına veya projenin yalnızca bir rug pull dolandırıcılığı olma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyorlar demektir.

Cardano, bu yazının yazıldığı sırada, son 24 saatte yüzde 8,62 yükselişle ve 0,50 doların hemen altında, 0,4994 dolardan işlem görüyor.

XRP’de 2.5 Yılın Rekoru

Santiment, ayrıca yakın zaman önce, dağıtık defter XRP Network’un (XRP) yaklaşık iki buçuk yılın ardından benzersiz aktif adresleri bakımından rekor kırdığını bildirdi. Analitik şirketine göre, geçen hafta XRP ağında toplamda beş önemli yükseliş oldu:

XRP network büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Şu anda ağ üzerinde etkileşimde bulunan benzersiz adreslerin sayısı yalnızca 4 saatlik zaman diliminde 247 bini geçti. Bu, 2020’nin Şubat ayından bu yana kaydedilen en yüksek artış. Öte yandan oluşturulan yeni XRP adresleri sabit kalmaya devam ediyor.

XRP, yazım sırasında günlükte 5,49 yükselişle 0,3554 dolardan alınıp satılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar