X


Analistlerden İddialı Açıklamalar: Altcoin’ler Büyük Artış Yaşayacak!

Şu anda piyasada yaşanan geri çekilmenin bir mancınık etkisi yaratacağı ve çok daha yüksek fiyat seviyelerinin görüleceği düşünülüyor. 
09:15
31 Ağustos 2021

Şu anda piyasada genel bir geri çekilme yaşanıyor. Ancak analistlerin büyük çoğunluğu bu geri çekilmenin iyi olduğunu, çünkü bu sayede BTC’nin ve altcoin’lerin güç topladığını, yeni bir ralli hazırlığında olduklarını düşünüyor. Dolayısıyla analistler ilerleyen günlerde hem Bitcoin’de hem altcoin’lerde boğa koşusu bekliyor.

Bitcoin Konsolide Oluyor

Analistlere göre lider kripto para birimi Bitcoin bugünkü kapanışa kadar herhangi bir ralli başlatmayacak ve fiyatlar konsolidasyon sürecinde performans gösterecek. Bu noktada pek çok analist aylık kapanışın 46.000 dolar bandına olması gerektiğini düşünüyor. Bu seviyenin ise bir mancınık etkisi yaratacağı ve Eylül ayında ciddi fiyat artışlarının yaşanacağı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak her ne kadar bazı analistler BTC’nin ayı 41.000 dolar ile kapatacağını ifade etseler de kripto para birimi şu an için o seviyelerden çok uzak görünüyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 47.180 dolar bandında işlem gören Bitcoin, 46.000 dolarlık seviyelerin hemen üzerinde bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak analistlere göre Bitcoin’in şu anda 200 günlük hareketli ortalama olan 46.000 dolar üzerinde kalmış olması da boğaların hala kontrolde olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Altcoin Sezonu Geliyor

Bitcoin’in konsolide olmasının yatırımcılar risk alma iştahını arttırdığını ifade eden kripto işlem platformu Bitpanda’nın baş ürün sorumlusu Lukas Enzersdorfer-Konrad, bu durumun altcoin’lere yarayabileceğini dile getiriyor.

Yapılan açıklamalara göre son 30 gün içinde kripto para birimleri arasındaki göreceli performansı izleyen “alt sezon endeksi”, altcoin’lere doğru açık bir eğim gösteriyor. Bununla birlikte yıllık bazda, altcoin’lerin performansının hala Bitcoin‘i yakalaması için biraz alanı var gibi görünüyor.

Dolayısıyla analistler, 2021 yılı bitmeden daha yüksek fiyat seviyelerin görüleceğini düşünüyor ve henüz bir altcoin sezonu yaşanmadığını dile getiriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar