Analistler İddialı: Yeni Yıla Bu Kripto Para Birimleri Damga Vuracak!

Analistler 2021 yılında popüler olan bazı projelerin 2022 yılında daha fazla ilgi çekeceğini ve büyük artışlar yaşayacağını ifade ediyor.
17:30
30 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Eğer 2021 yılında kripto para ekosistemini yakında takip ettiyseniz sonuna yaklaştığımız yılda, Ethereum ve 1. katman projelerinin oldukça popüler olduğunu fark etmişsinizdir. Analistlere göre ise yeni yılda da bu popülerlik devam edebilir ancak 2022 yılının daha çok 2. katman projelerin yılı olacağı da düşünülüyor.

Altcoin Daily adlı kripto para YouTube kanalı da 2022 yılında trend olmasını bekledikleri 7 kripto para birimini takipçileri ile paylaştı.

Polygon (MATIC) ve Decentraland (MANA)

Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için iyi yapılandırılmış ve kullanımı kolay ilk platform olarak nitelendirilen Polygon, analistlerin takibe aldıkları ilk kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bir katman 2 projesi olan Polygon’un Web 3 projeleri olarak tercih ediliyor olması özellikle dikkatleri çekiyor.

Öte yandan analistlere göre projenin kripto para birimi son zamanlarda yaşadığı yükselişlere rağmen hala çoğu kullanıcı için oldukça ucuz ve MATIC fiyatındaki artışın 2022 yılında da devam etmesi bekleniyor.

Analistler 2022 yılında Decentraland’in de (MANA) yükseliş hareketlerine devam etmesini bekliyor. Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland şu anda en popüler metaverse projeleri arasında yer alıyor.

Öte yandan Decentraland’de Mart ayında bir moda haftası gerçekleştirilmesi planlanıyor. 24 – 27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan moda programı, kullanıcıların modayı dijital bir ortamda görmelerine ve çevrimiçi avatarları için kıyafet satın almalarına olanak tanıyacak. Bu sebeple de analistler MANA’nın fiyatının 2022’nin ilk yarısında büyük artış yaşayabileceğini düşünüyor.

The SandBox (SAND), Fantom (FTM) ve Aave (AAVE)

DAO ve NFT’nin güçlerini birleştiren Sandbox, güçlü bir topluluğa sahip olduğu analistlerin listesinde kendisine yer buluyor. Öte yandan Sandbox’ta arazi satın alan önemli isimler de günden güne artıyor. Örneğin son olarak, PriceWaterhouseCoopers Hong Kong Sandbox’ta arazi satın aldı.

Öte yandan analistler Fantom’un da 2022’ye damga vuracağını düşünüyor. 1. katman projesi olan Fantom, geliştiricilere DeFi hizmetleri sağlayan akıllı sözleşme platformu olarak tanımlanabilir. Fantom ekosistemi 200’den fazla projeden oluşuyor ve ayrıca büyük bir NFT ekosistemine sahipler.

Bunlara ek olarak analistler Aave’in de 2022 yılında güçleneceğini ifade ediyor. Merkezsiz bir finans protokolü olan Aave, kullanıcıların borç almasına ve borç vermesine imkan sunuyor.

Bitcoin ve Ethereum

Analistler kripto para ekosisteminin büyükleri olan Bitcoin ve Ethereum’da da 2022 yılnda artışlar bekliyor. Kilitli değerde 18 milyar doları aşan Ethereum, bu konuda da lider konumda bulunuyor. Ayrıca içinde varlık bulunan ETH adreslerinin sayısı da rekor seviyeler ulaştı. Buna ek olarak NFT’lerin popülaritesinin artması ETH’nin fiyatının rekorlar kırmasına yardımcı oldu. Tüm bu etkenlerin 2022’de de devam edeceğini düşünen analistler ETH’a da listelerinde yer veriyor

Son olarak analistler lider kripto para birimi Bitcoin’de de artışlar bekliyor. On-chain göstergelerin kusursuz olduğunu ifade eden analistler, bireysel kullanıcıların oluşturduğu cüzdanların da giderek arttığını dile getiriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar