X


Analist: Bu 5 Altcoin Düşüşlerde Bile Size Para Kazandırabilir!

Altcoin Daily kanalının analistleri kripto kışta dahi yatırımcısına kazandırabilecek bazı altcoin’ler olduğunu ifade ediyor. 
19:26
25 Şubat 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para birimlerinde her ne kadar günlük olarak yükselişler görsek de şu anda pek çok uzman bir ayı piyasasında olduğumu düşünüyor. Ancak Altcoin Daily kanalının analistleri kripto kışta dahi yatırımcısına kazandırabilecek altcoin’ler olduğunu ifade ediyor. Analistlerin takip edilmesinde fayda gördüğü 5 altcoin birimine bir göz atalım.

Cosmos (ATOM)

Altcoin Daily’nin ele aldığı ilk altcoin Cosmos (ATOM). Cosmos, blok zinciri endüstrisinin karşılaştığı problemlerden bazılarını çözen bir proje olarak nitelendiriliyor. Proje, bağlı blok zincirlerinden oluşan bir ekosistem sunarak, Bitcoin’in hız sorununa, ölçekleme problemine ve çevresel endişelere çözüm getirdiklerini ifade ediyor.

Analist bunlara ek olarak Cosmos’un Ethereum’a 1. katman alternatifleri sunduğunu ifade ediyor. Cosmos yazının kaleme alındığı an itibari ile 24 dolar bandında işlem görüyor.

Splinterlands (SPS)

Analistlerin listesindeki ikinci altcoin ise Splinterlands (SPS). Splinterlands, oyunlar dijitalleştiğinde oyuncuların varlıklarına gerçekten sahip olma durumunu kaybetmesi sorununu çözmek için piyasaya sürülen bir proje olarak nitelendiriliyor.

Analistin açıklamalarına göre Splinterlands büyük hamleler yapıyor. Örneğin; Warner Music Group ve Splinterlands, play to earn oyunları üzerinde işbirliği yapıyor. Ayrıca oyunlar Splinterlands özelinde play to win olacak ve mobil cihazlar için tasarlanacak. Öte yandan  Splinterlands, HIVE blok zinciri üzerine kurulmuş bir fantezi dijital kart oyunu olarak da lanse ediliyor.

Ethereum (ETH)

Analist piyasa değeri bakımından en büyük ikinci altcoin olan Ethereum’un da takip edilmesi gerektiğini düşünüyor. Ethereum, kendi kripto para birimi olan ETH’u kullanıcılar ile buluşturan, merkezi olmayan bir açık kaynaklı blok zinciri sistemi olarak tanımlanabilir. ETH, diğer birçok kripto para birimi için ve ayrıca merkezi olmayan akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için bir platform olarak çalışıyor.

Analist Puma’nın bir ENS aldığını ve Twitter’da kullanıcı adını Puma.eth olarak değiştirdiğini ifade ediyor. Ayrıca Nike ve Adidas dahil pek çok spor devinin de Ethereum’da olduğu ifade ediliyor. ETH yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.600 dolar üzerinde işlem görüyor.

Solana (SOL)

Analist dördüncü olarak Solana’nın takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Solana DeFi çözümleri sağlayan oldukça işlevsel bir blockchain olarak nitelendiriliyor. Analiste göre New York’ta Solana NFT’leri satan bir otomatın olması oldukça ilgi çekici. Solana NFT pazarı Neon, NFT’leri kredi kartıyla şahsen satın almanızı sağlıyor. ve kripto ile ödeme yapmanıza bile gerek kalmıyor.

Son zamanlarda da oldukça ilgi çeken bir kripto para birimi olan SOL, yazının kaleme alındığı an itibari ile 88 dolar bandında işlem görüyor.

Avalanche (AVAX)

Son olarak Altcoin Daily Avalanche’i değerlendiriyor. Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel blok zinciri ağları için bir platform olarak işlev gören birinci katman bir blok zinciri olarak tanımlanabilir.

Bu noktada analistler, Avalanche’in Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olduğunu ve bu sebeple de takip edilmesi gerektiğini düşünüyor. AVAX fiyatında yaşanan gözle görülür hamlelerin de önemli olduğu düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar