Analist, 2022’yi İşaret Etti: Bitcoin, Bu Fiyat Seviyelerine Gerileyebilir mi?

InTheMoneyStocks com'un baş piyasa stratejisti, Bitcoin'de kısa vadede yükseliş hareketlerinin devam edebileceğini ifade ederken BTC grafiğinin 2022'de yüksek oranlı bir düşüş sinyali verdiğini söyledi.
09:45
25 Aralık 2021
Bitcoin'de (BTC) Düşüş Sürüyor! Lider Kripto Para Birimi Yeniden Bu Seviyeleri Görebilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

21 Aralık gününden bu yana kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte bir toparlanma sürecine giren Bitcoin, 50.000 dolar direnç seviyesini aşarak 51.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Bitcoin’deki bu yükseliş ivmesi, kripto para piyasasına da olumlu yansıdı ve çoğu altcoin, son aylarda kaydettiği değer kayıplarını bir miktar telafi etmeyi başardı.

Analist, Altındaki Teknik Görünümü Yorumladı

InTheMoneyStocks com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, yakın tarihli bir röportajında finansal piyasalar ile ilgili güncel görünümü yorumladı. Soloway, Altının 2022’de hem Bitcoin’den hem de borsadan daha yüksek bir fiyat performansı gösterebileceğini ifade etti.

Altındaki teknik görünümün pozitif sinyaller verdiğini söyleyen analist, konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Altın konusunda iyimserim. Bence 2022’de en iyi fiyat performansını, Altın sergileyecek. Tahminim, mevcut fiyat seviyelerinden yukarı yönlü hareketlere başlayacağız. 2020’den itibaren kaydedilen en yüksek fiyat seviyelerine doğru bir fiyat hareketi görebiliriz.”

Soloway, ABD’deki yüksek enflasyon oranlarına dikkat çekerek global ölçekli güncel gelişmelerin de Altın fiyatına pozitif yansıyacağını söyledi.

Analist’in Bitcoin’deki Beklentisi

InTheMoneyStocks com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, Bitcoin’in ilerleyen haftalarda değer artışları kaydetmeye devam edebileceğini ifade ederken lider kripto para birimi adına yıllık kapanışın 54.000 dolar fiyat seviyelerinde gerçekleşebileceğini belirtti. Kısa vadede değer artışlarına devam edileceği yönündeki beklentisini dile getiren analist, Bitcoin grafiğinin altı ay içerisinde büyük bir düşüş sinyali verdiğini de sözlerine ekledi.

Soloway, 2022 yılında kısa vadede kaydedilen yükseliş hareketlerinin ardından Bitcoin’in 30.000 dolar fiyat seviyelerine düşebileceği ve ek olarak 20.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileme potansiyelinin olduğunu iddia etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar