Reklam

Altcoin’lerde Son Durum: ETH, BNB, ADA ve AVAX!

Popüler altcoin birimleri olan Ethereum, Binance Coin, Cardano (ADA) ve Avalanche’de (AVAX) son durumlara göz atalım.
15:33
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para birimleri hafta sonuna yükseliş grafikleri ile girmeye hazırlanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin 24.000 dolar üzerinde kalmak için hamleler yaparken altcoin’lerin de BTC’yi takip ettiklerini görüyoruz. Popüler altcoin birimleri olan Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Avalanche’de (AVAX) son durumlara göz atalım.

Ethereum (ETH)

209 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 26 Temmuz’da 1.350 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra yükselişe geçti ve bugün 1.784 dolara kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı sırada ise kripto para birimi 1.723 dolardan işlem görüyor.

Şu an için analistlere göre 1.750 dolar ETH için ilk direnç seviyesi olarak görülüyor. Bu seviyenin üzerine yapılacak hamlede ise Ethereum’un ilk hedefinin 1.800 dolarlık seviye olacağı ifade ediliyor. Ancak ETH 1.750 doları kıramazsa 1.630 dolar seviyesini test edebilir. Bu seviyenin altında ise 1.480 doların güçlü destek olarak durduğu ifade ediliyor.

Binance Coin (BNB)

Yazının yayına hazırlandığı sırada 291 dolardan işlem gören Binance Coin, şu anda 46,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük beşinci ve en büyük borsa coin’i olarak yer alıyor. Son 24 saat için BNB’nin yaşamış olduğu yüzde 8’lik artış ise dikkatleri çekiyor.

Analistlere göre BNB coin için 294 dolar ilk direnç olarak grafiklerde yer alıyor bu direncin üzerinde ise kripto para biriminin 300 doları hedefleyeceği ifade ediliyor. Buna ek olarak eğer 294 dolar üzerine bir hamle gelmezse kripto para birimi 275 dolar doğru hamle yapabilir. 275 dolar altında ise 268 doların destek olabileceği düşünülüyor.

Cardano (ADA)

Son 24 saat içinde yüzde 7’nin üzerinde artış yakalayan piyasa değeri bakımından en büyük yedinci kripto para birimi konumunda bulunan ADA, yazının kaleme alındığı sırada da 0,53 dolardan işlem görüyor. Bu seviye son 1 haftada ADA’nın tepe noktası olarak görülüyor.

Analistlere göre ADA için şu anda 0,55 dolar ilk direnç ve 0,52 dolar destek seviyeleri olarak işlem görüyor. ADA’nın bir süre konsolide olduktan sonra yapacağı hamlenin bir sonraki yönü tayin edeceği düşünülüyor.

Avalanche (AVAX)

Türk yatırımcılar arasında da oldukça popüler olan AVAX, yazının kaleme alındığı sırada 24,5 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde yüzde 6’nın üzerinde kazanç elde eden kripto para birimi son 1 ayda da %34 gibi bir yükseliş yaşadı.

Analistler AVAX’ın şu anda genel piyasa ile birlikte hareket ettiğini ifade ediyor. Bu noktada Avalanche için ilk direnç seviyesi 28 dolar olarak görülürken 20 doların da önemli bir destek oluşturduğu düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar