Altcoin için Sıcak Gelişme: Amazon Web Services Teknik Ortağı Oldu, Fiyat Uçtu!

Amazon Web Services'in VeChain'in teknik ortağı olduğu duyuruldu. Haberin ardından VeChain'in yerel varlığı VET 5 dakika gibi kısa süre içinde yüzde 10'dan fazla yükseldi.
14:46
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

VeCarbon’un arkasındaki şirket olan Shanghai Tanlian Technology, piyasaya sürülmesinin ardından halka açık Blockchain VeChainThor’un ülkeler ve nihayetinde kıtalar için Blockchain tabanlı karbon yönetimi hizmetleri sunma misyonunda heyecan verici yeni bir bölüme ulaştı. Bu bağlamda Amazon Web Services‘in VeChain’in teknik ortağı olduğu duyuruldu. Haberin ardından VeChain‘in yerel varlığı VET, beş dakika dakika gibi kısa süre içinde yüzde 10’dan fazla yükseldi.

Teknik Ortaklık

2021’in ikinci yarısında teknolojisi için çeşitli endüstriler ve uygulama senaryolarında çok sayıda başarılı kullanım senaryosunu deneyen VeCarbon, önümüzdeki yıllarda platformunda devasa veri hacimleri ve kaçınılmaz olarak büyük ölçekli depolama ve analitik çözümleri sunmaya hazırlanıyor. Buna göre, Amazon Web Services’in (AWS) VeCarbon’un büyük hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olma amacıyla teknik ortak olduğu duyuruldu.

AWS, VeCarbon’un kurumsal müşterilere güvenilir bir karbon emisyonu yönetim sistemi sağlamak için veri güvenliği ve uyumluluk adına bulut altyapısı sunma konusunda destek verecek. AWS, karbon envanteri veri analizi ihtiyaçlarını karşılamanın ötesinde, özellikle ARM mimarisine dayalı Amazon Graviton2 bulut sunucularının yanı sıra yeterli bilgi işlem gücü seçenekleri sağlayarak Intel ve AMD ile iyi bir işbirliği içinde.

VET Sert Yükseldi

Duyurunun ardından adeta kanat takıp uçuşa geçen VeChain‘in yerel varlığı VET, kısa süre içerisinde yüzde 10’dan fazla yükseldi. Yazım sırasında 0,02811 dolardan işlem gören altcoin, 7 günde değerini yüzde 25’e yakın artırmasıyla zaten yatırımcıların gözdesi konumundaydı. Haberle birlikte VET‘e olan yatırımcı ilgisinin daha da artması bekleniyor.

VeChain Vakfı’ndan Açıklama

Haberin ortaya çıkmasından yaklaşık bir buçuk saat sonra resmi Twitter hesabından açıklama yapan VeChain Vakfı, AWS ortaklığıyla ilgili makalenin eski olduğunu belirtti ve hatadan dolayı özür diledi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Karışıklık için özür dileriz. AWS’nin VeCarbon ile ilgili örnek olay incelemesi/teknik ortaklığı ile ilgili aşağıdaki makaleyi arşivlemek amacıyla Medium hesabımıza ekledik. Orijinali 9 Mayıs 2022 tarihinde VeChain.org’da yayınlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar