Alibaba Group’un Başkan Yardımcısı, Kripto İle İlgili Fikrini Açıkladı

Alibaba'nın kurucu ortağı ve başkan yardımcısı Joe Tsai, kişisel olarak kriptonun lehinde bir duruş sergiliyor.
13:52
28 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain ve kripto alanıyla ilgili her şeyi ele alan Çinli gazeteci Colin Wu, Alibaba Group’un Başkan Yardımcısı Joe Tsai’nin kripto hakkındaki tweet’ini alıntıladı. Bununla birlikte Tsai’nin sahibi olduğu NBA ekibi Brooklyn Nets’in süper starı Kevin Durant, Coinbase yatırımcısı ve dev borsanın marka elçisidir.

Tsai Kriptoyu Seviyor Ama Alibaba Madencilik Ürünlerinin Satışını Yasakladı

Alibaba’nın kurucu ortağı ve başkan yardımcısı Joe Tsai, kişisel olarak kripto ekosisteminin lehinde bir duruş sergiliyor. Ancak buna rağmen e-ticaret devi bu yıl genel bir kripto karşıtı politika uyguluyor.

Bunun nedeni büyük ölçüde Alibaba’nın Çin merkezli olması ve Çin madencilik yasağının yanı sıra bu yıl yerel yönetim tarafından dayatılan kripto endüstrisi ve borsalarına karşı yasağın akışına uymak zorunda olmasından kaynaklanıyor. Alibaba, eylül ayında kripto madenciliği ile ilgili ürünlerin satışını yasakladığını duyurmuştu.

Bununla birlikte dev şirket Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere tüm platformlarında kripto para birimlerini yasakladı. Ayrıca kripto para endüstrisi hakkındaki tüm öğretici ve rehber kitapların satışını durdurma kararı aldı. Aslında Alibaba, Çin’de faaliyet göstermek adına  kriptoya bu ciddi kısıtlamaları getirmek zorunda kaldı.

Brooklyn Nets Yıldızının Kripto Hayranlığı

Joe Tsai’nin sahibi olduğu Brookly Nets’in süper starı Kevin Durant, kripto ile ilgili hamleleriyle dikkat çekiyor. Durant, 2017 yılında Coinbase’e yatırım yapmıştı. 2021 yılına kadar hissesini 50 kat artıran Durant, NBA yıldızları arasında bu sektöre en hızlı uyum sağlayan isim oldu. Ayrıca Durant’in Thirty-Five Ventures adlı halka açık tek ABD merkezli kripto para borsasını tanıtmak için Coinbase ile çok yıllı anlaşma yaptığı bildirilmişti.

NBA’in yıldız ismi Durant, Coinbase markasının yüzü olacak. Coinbase, tanıtımı için profesyonel spor alanı kullanımına devam ediyor. Bu yılın ekim ayında borsa NBA, WNBA ve diğer popüler organizasyonlarda ortaklıklar kazandı. Coinbase logosu, NBA’in 75. sezonunda TV yayınlarında yer alacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar