X


Airswap Coin Nasıl Alınır?

Airswap coin nedir, nasıl alınır?
14:10
27 Ocak 2021

AirSwap kendisini, Ethereum tarafından desteklenen, merkezi olmayan, eşler arası bir token işlem ağı olarak tanımlıyor. AirSwap, token alım satımını güvenli, basit ve ücretsiz hale getirmeyi amaçlamaktadır. Misyonu, insanları küresel işlemlerle güçlendirmektir. AirSwap, Swap protokolünü uygular ve şu anda üç ürüne sahiptir: Instant, Spaces ve DexIndex.

Airswap (AST) Nedir?

AirSwap platformu, kullanıcıların birbirleriyle hangi token’leri ve hangi fiyattan değiştirmek istedikleri konusunda iletişim kurmalarını sağlayarak çalışır. Her iki taraf da takası tamamlamaya hazır olduğunda, Ethereum akıllı sözleşmesi olan Takas Protokolü işlemleri gerçekleştirir.

Platform, merkezi olmayan bir borsa avantajına sahiptir, çünkü kullanıcılar işlem gerçekleştirilinceye kadar fonlarını tamamen kontrol ederler, böylece her iki taraf da işlem kontrole sahiptir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak AirSwap’in kurucu ortakları Michael Oved, Sam Tabar ve aynı zamanda AirSwap’in ana şirketi Fluidity’nin de kurucu ortakları olan Don Mosites’tir.

Çoğu borsadan farklı olarak AirSwap’i kullanmak için herhangi bir ücret yoktur, bu nedenle AST, alım satım ücretlerini ödemek için kullanılmaz, bunun yerine AirSwap ağında alım satımları yayınlamanın bir yolu olarak işlev görür. Yatırımcılar AST’yi staking işlemlerinde de kullanabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1444 dolardan işlem gören AST Coin, AST BTC işlem çiftinde de 0.000004603 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 21,529,982 USD işlem hacmi ile 422. sırada yer alan AST Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 2,654,211 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 10 Ocak 2018 tarihinde 2,08 dolar ile rekor kıran AST Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0070 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 150,000,000 adet AST coin bulunuyor.

AST coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

AST Coin Nereden Alınır?

Binance borsasında bir hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde AST coin satın alabilirsiniz. Yatırımcıların Binance’i tercih etmesindeki en büyük etkenlerin likidite, güvenlik ve hız unsurları olduğunu belirtmekte fayda var.

  • AST Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna AST yazın ve altta açılan AST /BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “AST  AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek AST Coin alma işlemini tamamlayın.

Bunlara ek olarak Binance’de satın almak istediğini rakamı girerek güncel fiyattan değil de daha düşük fiyattan da alım emri oluşturabilirsiniz. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğini miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar