Adidas, İlk NFT Etkinliğinden 23 Milyon Doların Üzerinde Bir Gelir Elde Etti!

Spor giyim markası Adidas, "Into The Metaverse" NFT etkinliğinden 23 milyon doların üzerinde bir gelir elde etti.
13:15
18 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Spor giyim markası Adidas, Bored Ape Yacht Club, Punks Comic ve NFT koleksiyoncusu gmoney ile ortak gerçekleştirdiği NFT etkinliğinden 23 milyon doların üzerinde bir gelir elde etti.

23 Milyon Doların Üzerinde bir Gelir Elde Edildi

Adidas, “Into The Metaverse” NFT etkinliği ile ortalama 23,5 milyon dolar değerine karşılık gelen yaklaşık 6.000 Ethereum kazandı. Etkinlik, birtakım teknik problemlerden dolayı iki saatlik bir kesintiye uğradı. Ancak Adidas, başarısız işlemlerde ödenen ETH ücretlerinin geri ödeneceği açıklandı. Yazının yazıldığı esnada, koleksiyonun OpenSea’deki taban fiyatı 0,6 ETH’ydi.

Büyüyen NFT Ekosistemi

Bitcoin’in 2020 yılında gerçekleştirdiği değer artışları ve piyasa değerindeki yükseliş, koronavirüs pandemisinin global ölçekte yayıldığı enflasyonist bir ortamda, kripto para birimlerini ilgi odağı haline getirdi. 2021 yılında ise, artık NFT’ler de belirli bir popülariteye ulaştı ve kripto para piyasası dışından çok sayıda yatırımcıyı bu alana yöneltti. Burada yalnızca bireysel içerik üreticileri değil, aynı zamanda bazı kurumsal şirketler de dahil oldu. Çok sayıda dijital içerik üreticisi, çeşitli platformlar aracılığıyla NFT’lerini sergileme ve bunlardan ciddi gelirler elde etme imkanı buldu.

Bilindiği üzere de Meta’nın kurucusu (eski adıyla Facebook) Mark Zuckerberg’in şirketin isim değişikliğine giderek yeniden markalandırılacağını ve Metaverse alanına ciddi ölçekte kaynaklar ayıracağını açıklaması ile beraber de bu sefer Metaverse ve Web3 kavramları ciddi anlamda konuşulmaya başlandı. Bu esnada bazı Metaverse projelerinin kripto para birimleri de, ciddi oranlarda değer artışı kaydederek yüksek fiyat performansları sergiledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar