X


ABD’li Yatırımcı Bill Miller’dan Bitcoin’e “Sigorta” Benzetmesi!

ABD'li yatırımcı Bill Miller, lider kripto para birimi Bitcoin'i olası bir finansal felakete karşı 'sigorta' olarak nitelendirdi.
10:18
27 Mayıs 2022
Teknik Analiz: Bitcoin'de (BTC) Bu Seviye Kritik Öneme Sahip! İşte Destek ve Direnç Seviyeleri
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerikalı yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller, yakın zamanlı katıldığı bir podcast yayınında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Miller, Bitcoin’i olası bir finansal felakete karşı “sigorta” olarak nitelendirdi.

ABD’li Yatırımcıdan Bitcoin Yourumu

Amerikalı yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller, yakın zamanlı katıldığı bir podcast yayınında lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Miller, ilk olarak ABD’li yatırımcı Warren Buffett’ın 25 dolar fiyat seviyelerinden dahi BTC satın almayacağını ifade etmesini yorumladı. Warren Buffett, yakın tarihli bir açıklamasında 25 dolar fiyat seviyelerinden dahi BTC satın almayacağını ve Bitcoin’in gerçek bir değer üretmediğini dile getirdi. Miller, Buffett’ın bu görüşlerine katılmadığını ifade etti ve Bitcoin’e “sigorta” benzetmesi yaptı. Amerikalı yatırımcı ve fon yöneticisi Bill Miller, lider kripto para birimi Bitcoin’i olası bir finansal felakete karşı “sigorta” olarak nitelendirdi. Ayrıca Miller, toplam portföyünün ortalama %80’inin Amazon hisseleri ve Bitcoin‘de olduğunu da ifadelerine ekledi.

Warren Buffett’dan Bitcoin Eleştirisi

ABD’li yatırımcı Warren Buffett, yakın zamanlı bir açıklamasında, dünyadaki tüm Bitcoin’leri 25 dolara dahi satın almayacağını ifade etti. Buffett, Bitcoin’in gerçek bir değer üretmediğini savundu ve BTC fiyatının sıfırlanabileceğini dile getirerek risk vurgusu yaptı. Warren Buffett’ın Bitcoin ile ilgili bu açıklamaları sosyal medyada kimi yatırımcılar tarafından destek bulurken, kimi yatırımcılar tarafından ise yoğun eleştiri topladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar