X


ABD’li İş İnsanı Mark Cuban’dan Bitcoin Maksimalistlerine Eleştiri!

ABD'li iş insanı Mark Cuban, Bitcoin maksimalistlerinin görüşlerine katılmadığını ve kripto ekosisteminde birçok önemli proje olduğunu dile getirdi.
10:32
23 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan ABD’li iş insanı Mark Cuban, yakın zamanlı yeni bir Youtube röportajında kripto ekosistemindeki çoğu sektörün gerçek bir işlevi ve değeri olduğuna yönelik düşüncelerini dile getirdi. Bu bağlamda Cuban, Bitcoin maksimalistlerinin de görüşlerini katılmadığının altını çizdi.

ABD’li İş İnsanından Bitcoin Maksimalistlerini Eleştiri

ABD’li iş insanı Mark Cuban, yakın tarihli bir Youtube röportajında kripto ekosistemindeki çoğu sektörün bir işlevi ve değeri olduğunu dile getirdi. Cuban, Bitcoin’in ideal bir değer deposu olduğunu ve BTC‘nin Altın’a kıyasla pek çok yönden avantajı olduğunu dile getirse de Bitcoin maksimalistlerine bir eleştiri yaptı. Bitcoin maksimalistlerinin BTC’nin dijital varlık ekosistemindeki tek nihai kripto varlık olacağına yönelik bir düşünceye sahip oldukların belirten Cuban, bu düşünceye katılmadığının altını çizdi ve kripto ekosisteminde çok sayıda önemli projenin olduğunu ifade etti.

Ayrıca ABD’li iş insanı Mark Cuban, yatırım yaptığı iki diğer kripto para birimine de dikkat çekti. Geçmişte birçok kez verdiği demeçler doğrultusunda kamuoyunda sıkı bir Ethereum savunucusu olarak bilinen Cuban, ETH ve MATIC olmak üzere bu iki kripto para birimine de oldukça yüksek miktarlarda yatırım yaptığını bir kez daha dile getirdi.

Ripple CEO’sundan Benzer Açıklamalar

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da hafta içerisinde katıldığı bir röportajda Mark Cuban ile benzer bir açıklama yaptı ve kripto topluluklarındaki maksimalizmin kripto ekosisteminin gelişimine zarar verdiğini ifade etti. Garlinghouse, kripto ekosisteminde çok sayıda başarılı projenin olduğunu ve tek bir projenin tüm dijital varlık ekosisteminin hakimi olamayacağına yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar