X


ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkan Vekili Michael Hsu’dan TerraUSD Krizine İlişkin Açıklamalar!

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkan Vekili Michael Hsu, TerraUSD çöküşüne ilişkin düşüncelerini paylaştı.
12:47
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkan Vekili Michael Hsu, TerraUSD krizine ilişkin yaptığı açıklamalarda UST çöküşünün kripto endüstrisindeki bazı sorunları çözmek adına bir farkındalık yaratabileceğini dile getirdi. Ancak Michael Hsu, TerraUSD krizi ve yaşanan benzer hadiselerin gerçek inovasyonun öne geçebileceğine yönelik endişelerini de ifadelerine ekledi.

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi Başkan Vekilinden TerraUSD Açıklaması

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkan Vekili Michael Hsu, TerraUSD krizine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Hsu, UST çöküşünün kripto endüstrisinde bir farkındalık yaratabileceğini, ancak UST çöküşü ve benzeri hadiselerin gerçek inovasyonun önüne geçebileceğini dile getirdi. Kripto para birimleri konusunda şüpheci bir yaklaşım içinde olmaya devam edeceğini ifade eden Hsu, yasal düzenlemelerin önemine değindi ve regülasyonlarla vurgu yaptı.

Ayrıca ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkan Vekili Michael Hsu, TerraUSD krizinin ve kripto para piyasasındaki güçlü düşüş ivmesinin küresel bankacılık sistemine herhangi bir etkisinin olmadığını belirterek bu durumun umut verici olduğunu ifade etti.

TerraUSD Krizi ve Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi

Terra blokzincirinin stabil kripto para birimi TerraUSD’nin (UST) çökmesi ile birlikte kripto ekosisteminde büyük ölçekli bir Terra krizi meydana geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), TerraUSD’nin çöktüğü hafta içerisinde 24.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Piyasada çoğu kripto para birimi yüksek oranlarda değer kaybederken, aynı zamanda kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de önemli düşüş yaşandı. Coinglass verilerine göre, bu süreçte kripto para piyasasındaki volatilitenin önemli ölçüde artış göstermesi ile de milyarlarca dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar