7 Günde Yüzde 20 Yükselen Altcoin’de Milyarlarca Token’lık Destek Oluştu!

Zincir üstü (on-chain) veriler, popüler altcoin'lerden biri olan Chainlink (LINK) için trader'ların ve yatırımcıların 6,70 dolar civarında önemli bir destek seviyesi oluşturduğunu gösteriyor.
12:30
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zincir üstü (on-chain) veriler, trader’ların ve yatırımcıların Chainlink‘de (LINK) token’da 6,70 dolar seviyelerinde önemli bir destek oluşturduğunu ortaya koyuyor. Altcoin’in fiyatının önünde ise herhangi bir güçlü direnç bulunmuyor olması fiyatın en sonunda sert yükselebileceğini gösteriyor.

IOMAP Göstergesi

Chainlink’in işlem geçmişi, 7 bin adresin 300 milyondan fazla LINK almaya hazır olduğunu gösteriyor. IOMAP göstergesi, yerel destek ve direnç seviyelerinin belirlenmesini sağlayan, belirli bir fiyattan ve alım veya satım hacmi etrafında kâr eden yatırımcıların yüzdesini göstermesi bakımından oldukça önemli bir metriktir.

IOMAP göstergesine göre, şu anda Chainlink‘te 6,70 dolardan alım yapmak için bekleyen ve 2 milyar dolardan fazla hacimle 300 milyon LINK alımı yapmak için bekleyen 7 binden fazla yatırımcı var. Belirli bir fiyat seviyesinde bu kadar yüksek hacim görüldüğünde, ayıların fiyatı söz konusu seviyenin altında çekebilmek için mevcut sipariş miktarını karşılaması gerekir. Bu nedenle, bu tip alım seviyeleri genellikle önemli bir destek seviyesi olarak görülür ve alım yapmak için değerlendirilir.

Altcoin için bir sonraki büyük destek seviyesi 6,20 dolar civarında kalırken, fiyatın önünde büyük bir direnç seviyesi görülmüyor. Fiyatın önünde yeteri kadar güçlü dirençlerin bulunmuyor olması altcoin’e gelebilecek görece önemsiz para girişlerinin bile fiyatı yeni yerel zirvelere taşıyabileceği anlamına geliyor.

Chainlink Teknik Analizi

Altcoin’in günlük grafiğine bakıldığında, LINK 50 günlük hareketli ortalamayı başarıyla kırıp geçmiş durumda ve bundan dolayı aktif olarak geri dönüş rallisine girmeye çalışıyor. LINK, şu anda bir sonraki direnç noktası olan 200 günlük hareketli ortalamayı (yaklaşık 11 dolar) hedefliyor. Buna ek olarak, LINK, kısa ve orta vadeli bir ralliye yol açabilecek güçlü bir yükseliş sinyali olan yerel trend çizgisini de kırıp geçmiş durumda.

Yükselişi işaret eden diğer faktörler, kripto paradaki düşüş trendinin yavaş yavaş azaldığını ve LINK’in öngörülebilir gelecekte önemli bir fiyat performansı gösterme şansına sahip olduğunu gösteriyor. LINK, yazım sırasında 24 saatte kaydettiği yüzde 5,5 yükselişle 7,6 dolardan alınıp satılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar