X


5G Internet Ağı Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

10:08
2 Mart 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

5G internet ağı merakla beklenen teknolojik gelişmelerden biri, teknolojiyi sıkı takip eden çoğu Bitcoin kullanıcısı da, 5G sisteminin blockchain için anlamını sorguluyor: Dijital paralar bu teknolojiden etkilenecek mi?

Bu soruya “evet” cevabı verebiliriz. 5G ağının şu anki internet hızımızdan yaklaşık 100 kat daha hızlı olması bekleniyor. Bunun anlamı çok daha hızlı indirme/yükleme işlemleri. University of Surrey’den Professor Rahim Tafazolli, 5G ağının yaklaşık 800Gbps hızında olacağını düşünüyor. Bu hız 33 adet HD kalitesindeki filmin bilgisayarınıza 1 saniyede inmesi anlamına geliyor. İnanılmaz bir hız!

Bu gelişmeyle, Bitcoin kullanıcıları artık belirli güncellemeler ve hesapların durumuyla ilgili karalık tarafta bırakılmayacak. Transfer onayları çok daha hızlı olacak ve blockchain’in tamamı bir dakikadan kısa bir süre içerisinde indirilir ve kullanılabilir hale gelecek. Şu anki internet hızımızla onlarca gigabyte verinin indirilmesi ve senkronizasyon işleminin tamamlanması için bir kaç gün beklenebiliyor. Ayrıca, 2020 yılı civarında kullanılacağı düşünülen 5G, kripto paralarla ilgili daha güçlü cüzdan ve uygulamaların da oluşmasını sağlayacak.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar