X


2020’nin Popüler Altcoin’i Sessiz Sessiz Rekor Kırdı

2020 yılında kendinden çok söz ettiren altcoin, tüm zamanlar rekorunu kırdı.
08:08
13 Temmuz 2020

Bugün Chainlink’in (LINK) fiyatı %34’ten fazla yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.48 dolara ulaştı ve aynı zamanda piyasa değeri de 2.5 milyar doları buldu. LINK’in fiyatına rekor kırdıran ise üç etken olduğu ifade ediliyor: Yüksek profilli ortaklıklar, fiyat keşfi ve şu anda altcoin piyasasını yönlendiren güçlü ivme.

Fiyat Keşfi ve Chainlink

6 Temmuz’da, LINK’in fiyatı önceki rekoru olan 5.31 doları aştı ve resmi olarak bir fiyat keşfi aşamasına girdi. Bu da tipik olarak yatırımcılar arasında bir “kaybetme korkusu” rallisinin oluşmasına yol açtı. LINK’in yeni bir tarihi en yüksek seviyesini kaydetmesinden sonraki yedi gün içinde fiyatı %40’tan fazla artarak 5.31 dolardan 8.48 dolara yükseldi.

Bunun yanında LINK’in işlem hacmi, Bitcoin (BTC) fiyatının yoğun bir düşüşten sonra 3.750 dolara gerilediği Mart 2020’den beri görülmeyen seviyelere yükseldi. O zamanlar yapılan açıklamalarda özellikle Coinbase’deki bireysel yatırımcıların kripto paralar olan ilgisinin arttığı ifade ediliyordu.

Öte yandan LINK’in kazandığı ivme ile ilgili yaptığı açıklamalarda ünlü analist Michael van de Poppe, fiyatın çok hızlı bir şekilde arttığını ve bir sonraki hedefinin 10 dolar olduğunu dile getirdi. Van de Poppe’a göre LINK’in 10 dolara ulaşması sadece bir zaman meselesi.

Ortaklıklar ve Altcoin Piyasası Etkisi

2020 boyunca Chainlink, kripto para birimi sektöründeki şirketlerle yüksek profilli birkaç ortaklığa imza attı. Örneğin; 8 Temmuz’da Chainlink, 800.000 kullanıcısı olan bir kripto şirketi Nexo ile ortak çözümler dağıtmak için ortaklık kurdu.

Bunun yanında son iki ayda Chainlink, çeşitli Blockchain projeleri, Hedera Hashgraph ve Matic Network gibi şirketler ile işbirliği yaptı. Chainlink’e, Google tarafından Ethereum ve Google Cloud ile karma blok zincir / bulut uygulamaları oluşturma başlıklı bir blog yayınında da değinildi.

Öte yandan Ethereum’un (ETH) rallisini takiben, bir bütün olarak altcoin piyasası toparlanmaya başladı. Bitcoin‘in stabil konumu, altcoin’lerin bir yıllık durgunluktan sonra toparlanması için güçlü bir temel oluşturdu. Ethereum fiyatı, Mayıs ayının ilk haftasından bu yana 175 dolardan 240 dolara yükseldi ve fiyatındaki kademeli toparlanma, altcoin piyasasının momentumunu korumasını sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar