2019’da En Kötü Performansı Gösteren Altcoin: XRP

Bu sene sürekli düşüş eğilimi gösteren ve beklentileri karşılamayan altcoin’ler XRP ve TRX oldu...
20:00
3 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

2018’de tüm piyasada yaşanan çöküşün ardından XRP’nin en kötü performansı sergileyen kripto paralardan biri olduğu ve bu süreç içinde her ne kadar toparlanmaya çalışsa da defalarca başarısız olduğu bir sır değil.

Bunun yanında her ne kadar analistler Ripple’dan uzun zamandır ciddi artışlar bekleseler de kripto para bu beklentileri de karşılayamadı.

En Kötü Performanslar

XRP fiyat dalgalanmaları yaşasa da son birkaç gündür 0.267 dolar ile 0.255 dolar arasında seyrediyor.

XRP’nin kötü fiyat performansını çoğu kişi FinTech firması Ripple’ın elinde tuttuğu ve üç ayda bir yüklü miktardaki XRP’yi satmasına bağlıyor. Şirketin bu üç aylık token satışları ile ilgili veriler kesin bir dille belirtilmese de eğer şirket token satmasaydı fiyatın çok daha yüksek olabileceği belirtiliyor. Bu durum sebebiyle birçok yatırımcı XRP yatırımdan çıktığını belirtiyor.

XRP’nin kötü performansının yanı sıra Tron (TRX) da bir diğer kötü performans sergileyen altcoin olarak karşımıza çıkıyor. Twitter’ın bilindik analistlerinden BitDealer konuyla ilgili yaptığı bir paylaşımda, BitMEX’teki verileri karşılaştırdığını ve en kötü performansı gösteren ili altoin’in XRP ve TRX olduğunu ifade etti. Analist her iki kripto para biriminin de yıl boyunca düşüş performansı sergilediğini dile getirdi. Ayrıca analistin yaptığı analizlere göre Bitcoin’den sonra en iyi performansı gösteren altcoin de Litecoin (LTC) olarak karşımıza çıkıyor.

Destek Seviyeleri

Çoğu kişi artık XRP’den ümidini kesmiş olsa da bazı yatırımcılar ve analistler hala XRP’nin 0.25 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulacağını ve daha sonra artış yaşanacağını iddia ediyor.

Öte yandan yapılan son açıklamalara göre Ripple 1 Eylül’de 1 milyar XRP’nin kilidini açtı ve bunu depolama cüzdanından transfer cüzdanına aktardı. Ripple’ın sürekli tekrarladığı bu hamle piyasa analistleri tarafından yeni bir düşüşün habercisi olarak yorumlanmıştı. Konuyla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz…

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.