reklamı kapat

200 Milyon Dolarlık Yeni USDT İhraç Edildi

Tether piyasaya 200 milyon dolarlık daha USDT sürdü.
21:00
2 Haziran 2020

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoin’i ve dördüncü kripto para birimi Tether, durmaksızın arzını arttırmak için yeni ihraçlar yapmayı sürdürüyor. Özellikle 12 Mart tarihinden itibaren inanılmaz bir artış yaşayan USDT arzı, belli noktalarda XRP’nin geçilmesini bile sağlamış ve USDT’yi en büyük üçüncü kripto para birimi yapmıştı.

Tether Arzı Artmaya Devam Ediyor

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre Tether yönetimi hala piyasaya daha fazla USDT sürmeye devam ediyor ve 2 Haziran tarihinde 200 milyon dolar değerinde USDT, Tron ağında piyasaya sürüldü. Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada bunun envanter yenilemesi olduğunu ifade etti.

Buna rağmen Ardoino’nun aslında her yeni USDT ihracında aynı ifadeyi kullanması, durumun ne olduğunu açık bir şekilde ortaya koymakta. Coinamrketcap verilerine göre Tether’in toplam piyasa değeri 9.183.292.499 milyar dolar olarak gözüküyor ve bunun yakın zamanda 9.383 milyar dolara çıkacağı görülüyor.

XRP’nin ise 9.428 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip olduğu görülüyor ve yeni USDT ihraçları XRP’yi tehdit etmekte. Yeni USDT ihraçları XRP’yi tehdit ederken, lider kripto para birimi Bitcoin için aslında oldukça olumlu bir gelişme olarak biliniyor. Ne zaman piyasaya yüklü miktarda USDT sürülse bunun devamında Bitcoin fiyatında artış yaşandığı görülmüştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.