X


2 Kasım Kripto Para Fiyatları Ne Oldu? (BTC,XRP,ETH)

2 Kasım kripto para fiyatları hangi yöne işaret ediyor?
23:00
1 Kasım 2020

Kripto para piyasası Ekim ayının başlarında yaşanan hareketliliği Ekim ayının sonunda tam da beklentileri karşılar vaziyette tamamladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 10.000 dolardan başlangıç  yaptığı Ekim ayının son günü 14.000 doların üstüne kadar çıkarak yıllık rekoruna imza attı. BTC/USD işlem çiftinin bu süreçte %10 ve üzerinde volatilite artışı yaşaması, aslında söz konusu yükselişe rağmen insanların neden yatırım yapmayıp korkuya kapıldıklarını da açıklıyor.

Bitcoin fiyatında görülen bu volatilite tahmin edileceği gibi diğer kripto para birimlerini de etkiledi. Bitcoin son hafta önemli bir yükseliş yakalayıp 14.000 dolara kadar çıkarken kripto paralar tamamen yerlerinde saydı ve altcoin  yatırımcılarının korkusu daha da arttı. Sadece Chainlink ve Ethereum bazında hafif hareketlilikler görülse de bunlar BTC’nin yükselişi karşısında ezilmeye devam etti.

Kripto Para Fiyatları Bitcoin’den Fırsat Bekliyor

2 Kasım tarihi kripto para fiyatlarına bakıldığında ise altcoin’lerin söz konusu ezilme durumunu yaşamaya devam ettikleri görülüyor. Chainlink bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11 dolar bandından işlem görürken Ethereum 390 dolar direncinin altında kalmayı sürdürüyor. Daha önceki aylarda 490 dolara kadar çıkan Ethereum’un özellikle DeFi piyasalarında yaşanan güven kaybı ile de düşüş yaşadığı tahmin edilmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP ise son 24 saat içerisinde %3 düşüş yaşayarak 0,24 dolar desteğinin altına çekildi. XRP fiyatı ne kadar uzun süre 0,239 dolar seviyesinde kalırsa bunun yaşayacağı düşüşün olasılığı da o kadar artıyor. Yani şu an için Bitcoin fiyatı 13.850 doların üstüne çıksa ve yükselişini devam ettirse de altcoin’lerin içler acısı durumu devam etmekte.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle top 10 içerisindeki altcoin’lerin neredeyse hepsi düşüş yaşıyor. 2 Kasım kripto para fiyatlarının da bunu devam ettirmesi ve piyasalara düşüşün hakim olması beklenmekte. Eğer lider kripto para birimi Bitcoin 14.000 doların üstüne çıkar ve burada konsolidasyon yaşarsa, altcoin’lerin de hareketlenmeye başladığı görülebilir.

Ancak Bitcoin fırsat verene veya piyasalardaki düşüş bitene kadar diğer kripto paraların harekete geçmesi pek mümkün gözükmüyor. Kripto para piyasasının gidişatı hem bu gelişmeler hem de ABD’deki başkanlık seçimlerinden gelecek habere göre değişebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar