X


15 Milyon Dolarlık Daire, Bitcoin İle Satıldı!

15 milyon dolarlık daire, Bitcoin ile satıldı!
15:00
11 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve genel olarak bütün kripto para birimleri son iki yılda inanılmaz bir tanınırlığa ulaştı. Bitcoin bir zamanlar sadece hobi amaçlı veya kötü niyetli kişiler tarafından kullanılan bir varlık olsa da, artık bankalar ve finans kurumları gibi meşru yapılar tarafından da kullanılmakta. Bunun yanı sıra Çin veya Tunus gibi birçok ülke de kendi dijital paralarını geliştirmek üzere ciddi adımlar atmaya başladı.

ABD’de Bitcoin İle Daire Satışı Artıyor

Bitcoin’in kullanımında ne derece değişim yaşandığını en güncel kanıtı ise New York’tan geldi. ABD içerisinde önemli bir gayrimenkul danışmanlık firması olan Magnum Real Estate Group’un sahibi Ben Shaoul, New York içerisinde yer alan lüks daireyi 15,3 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sattı.

1.000 metrekarenin üzerinde bir boyuta sahip olan daire, Tayvan merkezli bir kuruma satıldı. Taraflar Bitcoin işlemini tamamlamak için Bitpay ve Starr uygulamalarını kullandı. Magnum Real Estate Group‘u temsil eden Eric Hedvat konu hakkında yaptığı açıklamada bunun oldukça sıkıntısız bir süreç olduğunu işlemin başarıyla tamamlandığını dile getirdi.

Magnum Real Estate Group daha önce de geçtiğimiz sene Bitcoin ile daire satışını arttırmak istediğini vurgulamıştı. Bitcoin ile ev satmak veya almak o anlık değere göre mantıklı gelebilse de, daha sonra hazin sonuçlar doğurabilmekte. Bunun örneği olarak sunulabilecek 2015 yılında evini 800 Bitcoin karşılığında satan adamın başına gelen kötü durumu buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar