X


11 Trilyon Dolarlık Şirketin Yöneticisi Bitcoin (BTC) İçin İnanılmaz Bir Tahminde Bulundu!

Bu fiyat hedefinin gerçekleşmesi durumunda bugünleri arayabiliriz.
22:10
1 Eylül 2021

Fidelity Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer‘a göre, Bitcoin (BTC) önümüzdeki 20 yıl içinde inanılmaz derece de artacak. Timmer 2038 yılına kadar Bitcoin (BTC)’in rekor seviyeye ulaşacağını düşünüyor. Yaklaşık 11 Trilyon dolarlık varlığa sahip olan Fidelity dünyanın en büyük finansa şirketlerinden biri olarak biliniyor.

Bitcoin (BTC) 2038 Yılı Hedefi

Jurrien Timmer Bitcoin için 2038 yılına kadar 1 Milyar doları hedefliyor. Yanlış duymadınız 50.000 dolar sınırını aşmaya çalışan fiyatın yaklaşık 20 yıl sonra 1 Milyar dolara ulaşacağını söyledi. Stoktan akış grafiğine göre böyle bir hedef ulaştığını söyleyen Fidelity Direktörü mevcut ivmenin devam etmesi halinde bunun mümkün olacağını düşünüyor.

Metcalfe Yasası, kullanıcılarının sayısı doğrusal olarak arttıkça, varlığın değerinin de geometrik olarak artacağını kabul ediyor. Buna göre 2038 yılında Bitcoin (BTC) 1 Milyar dolara ulaşacak”.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şu ana kadar henüz çok büyük şirketler direkt Bitcoin yatırımına girişmedi. Ancak yakın gelecekte bunun kademeli olarak başlaması planlanıyor. Geçmişte sadece sanal oyunlar ve eğlence amaçlı kullanılan Bitcoin (BTC) bugün inanılmaz bir kullanım alanına ulaştı. Sadece 10 yıl önce 1 dolardan alıcı bulan BTC fiyatı tarihi rekoru olan 64.000 doları gördü. Yani 64.000 kat değerlendi.

Daha Fazla İnsan ve Daha Yüksek Fiyat

Elbette Bitcoin (BTC)’in bu fiyat hareketiyle doğru orantılı bir şey daha var. Her geçen yıl daha fazla insan Bitcoin (BTC) yatırımı yapıyor. Çok daha fazla kurum bilançosuna Bitcoin (BTC) ekliyor. Doğal olarak taleple birlikte fiyatta artıyor.

Örneğin, 1700’lerde hisse senetlerine yatırılan 1 doların, bugün neredeyse 4 milyar dolar olması gibi 20 yıl sonra da Bitcoin (BTC) bu hızla giderse 1 milyar dolar olabilir.

Bunu sadece Fidelity söylemiyor, Deutsche Bank Bitcoin (BTC)’in 2030 yılına kadar dünyada hakim bir değer olacağına inanıyor.

Twitter, Lightning Network Bitcoin ödemelerini test ederken gelecekte çok fazla insan bugünleri özleyebilir. Mobil geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından sızdırılan Twitter test görüntülerine göre Bitcoin ile bağış yapılabilecek. Yakın zamanda tüm kullanıcılara açılması beklenen bu özellik büyük bir dönüşümün en önemli kilometre taşlarından biri olabilir.

Elbette burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. İnternet sitemizde yayınlanan tüm içerikler farklı görüşlerle alakalı bilgi vermeyi amaçlar. Kripto para piyasaları son derece riskli olup alacağınız yatırım tavsiyeleri size ciddi kayıplar yaşatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar