X

100 Yıllık Dergi TIME da Metaverse Alanında Yerini Alıyor!

Elde edilen son bilgilere göre yaklaşık olarak 100 yıllık bir geçmişi olan TIME dergisi de metaverse evrenine adım atıyor.
19:30
18 Kasım 2021

Yaklaşık 100 yıllık derginin arkasındaki medya şirketi olan TIME, okuyucularına metaverse hakkında daha fazla içerik sunmak için Mike Novogratz‘ın Galaxy Digital şirketi ile bir ortaklık kurduklarını açıkladı.

TIME100 Companies Metaverse

TIME Perşembe günü yaptığı açıklamada, TIME100 Companies Metaverse kategorisini başlatacağını kamuoyu ile paylaştı. Böylece firma tarafından üretilen ve endüstriler arasında dünyadaki en etkili şirketleri ve insanları vurgulayan bir liste oluşturulacak. Galaxy tarafından yapılacak olan yeni liste, Facebook’un adını Meta olarak değiştireceğini duyurmasından bu yana kamuoyunun dikkatini daha fazla çeken metaverse‘deki isimleri içerecek.

Ortaklığın bir parçası olarak TIME, web sitesinde eğitim kaynaklarına ev sahipliği yapacak ve metaverse odaklı yeni bir haber bülteni yayınlayacak. Galaxy’ye göre, TIME’ın metaverse dünyasında attığı son adım, dijital tabanlı dünyaların medya şirketlerinin takipçileri ile etkileşim kurmaları için yeni yollar getirebileceğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bir Galaxy sözcüsü The Block’a gönderdiği bir e-postada, “Bugün metaverse’ün ticaret, içerik veya topluluk üzerindeki etkisini hayal etmek zor. Bildiğimiz bir şey var ki, sürükleyici sanal dünyalar eninde sonunda ekonominin her sektörünü etkileyecek.” sözlerini kullandı.

Metaverse’lerin Gelişimi

Bugün, Cryptovoxels ve Decentraland gibi blok zinciri tabanlı metaverse‘ler, kullanıcıların sanal olarak bir araya gelmesine ve etkinlikler düzenlemesine izin veriyor. Gelecekte de TIME, içeriği bu tür kanallar aracılığıyla yönlendirebilir.

TIME başkanı Keith Grossman The Block’a yaptığı açıklamalarda, “Zaman içinde kendi evrimimiz hakkında düşündüğümüzde, özellikle 2023’teki 100. doğum günümüze baktığımızda, hedefimiz, insanların fiziksel dünyada bildiklerini basitçe kopyalamak yerine ekosistemlerdeki beklentileri karşılayan deneyimler sağlamak olacaktır.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar