x

United Way Bitcoin kabul ediyor


Bitkapital

Amerika merkezli dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından biri olan United Way, yaptığı açıklamada Bitcoin ile bağış toplamaya başladıklarını duyurdu. Kurum dünyanın dört bir yanında sağlık, eğitim ve finans alanlarında aktiviteler gerçekleştirerek, insanlara yardım etmeyi amaçlıyor.

Coindesk’in haberine göre; Bitcoin entegrasyonunu, 36,000 üye işletme ve 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan servis sağlayıcısı Coinbase gerçekleştiriyor. United Way; Bitcoin ile bağış toplamaya geçilmesinin, potansiyel olarak yeni hayır sahiplerine ulaşmada kolaylık sağlayacağını ve bu yolla işlem ücreti olmadan 1 dolar ve altı gibi mikro bağışların da toplanabilmesinin önünü açacağını düşünüyor.

unitedBitcoin ile bağış yapmanın kolay ve ücretsiz olmasından dolayı, kriptolar gün geçtikçe daha fazla kurum veya işletmenin dikkatini çekiyor. Önceki yazımızda da ifade ettiğimiz gibi bağış konusunda bu tür girişimlerle kolayca diğer insanlara yardım edebilmek, sistemin en büyük avantajlarından biridir. Ayrıca, United Way gibi büyük kuruluşların Bitcoin’i tanıması, kripto para sistemi için bulunmaz bir tanıtım olarak yorumlanmalıdır.

 

 

 

 

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

United Way Bitcoin kabul ediyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video