Yüzde 30 Düştü! Şimdi Ralli Zamanı Olabilir! Gözler Bu Altcoinde!

Yön büyük ölçüde netleşti eğer Bitcoin de izin verirse fiyat hızla destek seviyesine doğru yükselebilir.
16:20
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türk kripto para yatırımcılarının da yoğun ilgi gösterdiği altcoinlerin başında geliyor ve ciddi satışlarla karşı karşıya kaldı. Şimdi yaşadığı aşırı satışların ardından kayıplarını telafi etmek için ralliye yapmaya hazırlanıyor. Bitcoin (BTC) izin verirse en büyük ikinci meme tokenin yatırımcılarına kazanç getirdiğini görebiliriz.

Shiba Coin (SHIB)

SHIB Coin destek seviyelerinin üstüne çıkmak için mücadele ediyor ve eğer başarabilirse son düzeltmenin tamamlandığını doğrulayabilecek. 4 Şubat’taki 0,0000157 dolarlık zirveden bu yana düşen fiyat kısa süre önce 0,0000107 dolara kadar indi. Günlük RSI’daki önemli bir düşüş sapması son harekete karşı yatırımcıları uyarmıştı, korkulan oldu. Önemli bir gelişme de SHIB token fiyatının 0,0000122 dolar destek alanından aşağı kırılmış olmasıdır. Şu anda Shiba Inu fiyatı, önceki uzun vadeli azalan direnç çizgisini destek olarak doğrulamaya çalışıyor.

Eğer başarısız olursa önümüzdeki saatlerde fiyatın 0,0000100 dolarlık desteğe doğru gevşemeye devam ettiğini görebiliriz. Diğer taraftan sıçrama yaparsa 0,0000122 dolarını geri kazanmasıyla artık düşüş görünümü rafa kalkabilir.

Shiba Inu (SHIB) Yorum

Altı saatlik zaman dilimindeki teknik analiz, SHIB fiyatının muhtemelen 5 Şubat’ta yılın en yüksek seviyesinden sonra başlayan bir A-B-C düzeltici yapısını tamamladığını gösteriyor. Eğer öyleyse, SHIB fiyatı ya C dalgasında veya düzeltmeyi tamamladı. A:C dalgaları için 1:1 oranı 0,0000099 dolar gibi bir dibe işaret ediyor. Bu bölgeye henüz ulaşılmamış olsa da teknik kurulum 0,0000108 dolar desteğine inişle birlikte düzeltmenin tamamlanmış olabileceğini gösteriyor. RSI’da belirginleşen yükseliş sapması da bu ihtimali destekler nitelikteydi.

Şimdilik Shiba Coin fiyatının C dalgasını tamamlayıp yeniden yükselmeye başlaması en güçlü senaryo gibi görünüyor. Bununla birlikte, 0,0000078 dolarlık birinci dalganın altına düşen fiyat bu görüşü geçersiz kılacaktır. En kötü senaryoda 0,000005 dolar tabanına doğru daha büyük bir geri çekilme görülebilir. Sonuç olarak, en olası SHIB fiyat görünümü 0,0000100 dolara yakın bir dip ve gelen taleple birlikte 0,0000122 dolara dönüş yönünde. Elbette akşam 18:00’da Fed Başkanı tarafından yapılacak açıklamalarla volatilitesini artırması beklenen Bitcoin’in nereye koştuğu da Shiba Coin için önemli olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar