Yüzde 30 Artış! Haftanın Kazananı Altcoinde Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kripto para devlerini ve genel piyasayı yüzde 30 fiyat artışı ile geride bırakan altcoinde yukarı yönlü hareket devam edecek mi?
12:00
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen akıllı sözleşme platformu olan Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin, hem Bitcoin’i (BTC) hem de genel kripto para piyasasını geride bırakarak bu hafta içerisinde yaklaşık %30 oranında arttı.

QNT Meydan Okuyor

Birlikte çalışabilir blok zinciri ağı Quant (QNT), 14 Eylül tarihinde 103.14 dolar seviyesinden işlem görürken yazı kaleme alındığında 133.34 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi son yedi gün içerisinde yaklaşık %30 oranında bir kazançla kaydetti. QNT, aynı zaman diliminde sırasıyla %3 ve %4 oranında arttığından en iyi kripto para birimi olan Bitcoin ve toplam kripto para piyasa değerine kıyasla önemli ölçüde bir fiyat artışı sağladı.

Bununla birlikte bir veri analiz firması olan Santiment’e göre, Quant merkezli ticaret faaliyeti geçtiğimiz ay ve hafta boyunca önemli ölçüde arttı ve kripto para biriminin yükselişini önemli ölçüde destekledi. Santiment açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Quant, son zamanlarda piyasa değeri sıralamasında tırmanıyor. Kripto para piyasalarındaki ilk 100 token arasında yer alıyor. Geçtiğimiz ay içerisinde en iyi ikinci ve geçen hafta en iyi getiriye sahip token. Hacim, günlük aktif adresler ve balina birikimi, QNT’nin yükselişini ciddi anlamda destekledi.

Bireysel Yatırımcıların Hedefinde

Santiment ayrıca mevcut konumda QNT satın alan yatırımcıların, en az 1 milyon dolar değerinde kripto para birimine sahip olan, tam tersini yapan ve token’larını satan kişilerden ziyade bireysel yatırımcılar olduğunu öne sürdü. Şirket açıklamalarında şunlar vurguladı:

Holder’larının dağılımına bakarsak, bireysel yatırımcıların QNT’yi satın alan kişiler olduğunu fark edebiliriz. Daha büyük bir grup olan QNT milyonerleri, 1 Milyon Dolar değerinde Quant’ı elinde bulunduruyor. Ancak bunlar bireysel yatırımcıların tam tersini yapıyor ve bakiyelerini boşaltıyorlar.

Quant geçen hafta büyük bir yükseliş görmüş olsa da, geçen yılın Eylül ayında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 311,72 doların hala çok altında.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar