X


Yüzde 15 Düştü! Yatırımcıların Tepkisi Altcoini Aşağıya Çekti!

Bu altcoinin sonunu kendi topluluğu getirebilir. Fiyat daha şimdiden yüzde 15 düştü.
21:13
2 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Altcoinler genel piyasa düşüşünden elbette etkilendi ancak bu kripto para topluluğunun gazabına uğradı. Fiyatı yüzde 15 aşağıya çeken gelişme neydi? Yaptığı anlaşmalarla gündeme gelen Cryptocom yaptığı son açıklama sonrasında yerel tokeni CRO’nun değer kaybetmesine sebep oldu. İşte detaylar!

Cronos (CRO) Neden Düştü

Popüler kripto para borsası Cryptocom’un yerel tokeni CRO yazı hazırlandığı sırada %15 düşüş yaşıyor. Tokenin fiyatı 0,319 dolardan 0,272 dolara kadar düştü. Yakın geçmişte bu kripto paranın 1 dolar hedefine ne kadar yaklaştığını hepimiz hatırlıyoruz. Son zirvesinden bu yana Cronos (CRO) yaklaşık %75 değer kaybetti. Peki düşüşün sebebi neydi?

Cryptocom’un kartında ve stake ödüllerinde yapılan revizyonlar, token fiyatının düşüşünün arkasındaki gelişmedir. Topluluk 1 Haziran’dan sonra yürürlüğe girecek olan değişiklikten dolayı projeye tepkisini satışla gösteriyor. Pazar günkü bir blog yazısında Cryptocom, sunulan katmanlara göre Visa özellikli kartların kullanımıyla ilgili ödülleri azaltacağını söyledi. Midnight Blue ve Ruby Steel gibi daha düşük seviyeler %0, Royal Indigo ve Jade Green %0,5, Icy White ve Frosted Rose Gold %1, en yüksek seviye Obsidian ise sadece %2 ödül alacak.

Cronos (CRO) Kart Ödülleri

Şirket, alt kademelerdeki aylık ödüllerin 25 dolardan 50 dolara sınırlandırılacağını, üst kademelerde ise herhangi bir ödül sınırı olmayacağını söyledi. Ek olarak kartlardaki stake ödülleri, en düşük iki kademeli kartlar hariç, 1 Mayıs veya öncesinde stake yapan herkes için 180 günlük sürenin tamamlanmasından sonra durdurulacak. Bunlar, yatırılan fonlara bağlı olarak, daha düşük seviyeli kartlarda mevcut %1’lik oranlardan en yüksek seviyedeki %8’in üzerine keskin bir düşüştür.

Cryptocom’un ön ödemeli kartları, kripto topluluğunda popüler bir üründür ve kullanıcıların desteklenen kripto para birimlerini veya stablecoinleri yüklemesine sonrasında Visa üyesi işletmelerde harcamasına olanak tanır. Bu arada, abonelik hizmetlerinde geri ödeme ve ücretsiz havaalanı dinlenme salonu erişimi gibi kartlardaki diğer avantajlar devam edecek.

Ayrıca, kullanıcıların kripto varlıklarında %14’e varan kazanç elde etmelerini sağlayan Cryptocom’un Earn ürünündeki APY değişmedi. Kart kullanıcıları, Reddit ve Twitter’daki sosyal medya paylaşımlarındaki değişikliklerden duydukları üzüntüyü dile getirdi. Çoğu yorum kararı eleştirdi. Bir Reddit kullanıcısı, “Stake dönemimin geri kalanında kartı kullanmaya devam edeceğim ve ardından onunla vedalaşacağım” dedi.

Bazı kullanıcılar DeFi uygulamalarında sunulan getiri oranlarının, atıl sermaye kullanımı olarak çok daha kazançlı olduğunu söyledi. CRO için zor günler yeni başlıyor olabilir.

dHEDGE ürün müdürü Edson Ayllon şunları söyledi;

“CRO tokenlerini Stake etmek, kullanıcılar için ödüller sağladı ve banka kartlarının kullanımını teşvik etti. Bu, DeFi protokollerinin varlıkları çekmek için likidite madenciliğini kullanma şekline benzer. Genellikle likiditeyi yeniden başlatmayı amaçlar ve DeFi’de, teşvikler kuruduğunda genellikle token fiyatının düştüğünü görürüz”.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar