X


Yatırımcıların Uzun Zamandır Artış Beklediği XRP, Rekor Kırabilecek Mi?

ABD SEC ile arasında süren dava sebebiyle bir türlü yatırımcı beklentisini karşılayamayan XRP’nin grafikleri iyi görünüyor.
14:30
4 Eylül 2021

Uzun zamandır ABD menkul kıymetler ve Borsa komisyonu ile olan davası sebebiyle kendisinden beklenen performansı sergileyemedi ve daha da önemlisi 2018 rekorunu kıramadı. Ancak analistler grafiklerin XRP’nin rekor seviyelere doğru ilerlediğini gösterdiğini ifade ediyor.

XRP Rekora Mı İlerliyor?

Her ne kadar dava süreci ilk zamanlardaki kadar XRP fiyatını etkilemiyor olsa da yine de kripto para birimi beklentileri karşılayamadı. Öte yandan son 3 haftadır XRP fiyatı 1,00 doların üzerinde konsolide oluyor ve yukarı yönlü daha büyük bir kırılma yapmaya hazırlanıyor. ETH ve diğer birçok altcoin bu yükselişi yaşadı ancak XRP ve BTC henüz yeni aylık en yüksek seviyelere tam olarak ulaşamadı. XRP’nin tamamen yeni bir yükseliş hareketini başlatması için boğaların 1.28-1.37 dolarlık ana direnç bandını kırması gerektiği ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlere göre eğer Bitcoin 50.000 dolar üzerinde kalmaya devam ederse XRP de önemli bir direnç olan 1,50 dolarlık seviyenin üzerine çıkabilir. Dolayısıyla XRP fiyatı için BTC fiyatının da önemli olduğunu unutmamak gerekiyor.

XRP Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda XRP için 1,28 doların üzerinde kalınması oldukça önemli. Çünkü bu seviye bir dirençten desteğe dönüştü. Yapılan açıklamalarda 1,28 dolar altında 1,22 seviyenin ana destek ve 1,37 doların ana direnç olduğu ifade ediliyor.

XRP’nin 1,50 dolarlık direnci aşabilmesi için ise daha güçlü bir satın alma baskısı ile karşılaşması gerekiyor. Bunlara ek olarak 1,50 dolar üzerinde yaşanacak bir fiyat artışı 1,9 dolarlık dirence doğru farklı bir koşu başlatabilir.

Bu noktada 3,84 doların XRP’nin rekor seviyesi olduğunu ve henüz kripto para biriminin bu seviyeden oldukça uzak olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Superstar
    3 hafta önce

    Daha dün çıkan neidüğü belirsiz coinler x5k 10k yaptı bu her geçen gün bölünüyor. Değer kaybediyor. Xrp pişmanlıktır diyen umarım boş konuşuyordur. 3 dolar olsa herkes satar Bi daha da almaz

    4