Yatırımcılar Dikkat! Uzmanlar 3 Altcoin Paylaştı: Kemerlerinizi Bağlayın! Projeler Konuşacak!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yerinde sayarken, performanslarıyla dikkat çeken 3 altcoin rallilerini sürdürebilir. 
13:15
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yerinde sayarken, performanslarıyla dikkat çeken 3 altcoin rallilerini sürdürebilir.

BitDAO (BIT) ve  PancakeSwap (CAKE): Birçok Neden Var!

Önde gelen platformlardan Finbol’un analistlerinin listesindeki ilk altcoin BitDAO (BIT). BitDAO, son haftalarda ilgi odağı haline gelen merkeziyetsiz özerk bir kuruluş konumunda. Proje, yerel token’ı BIT için 100 milyon dolarlık bir geri alıma yeşil ışık yaktıktan sonra sektörünün dikkatini çekti. BitDAO’nun merkeziyetsz finans (DeFi), DAO’lar, NFT’ler ve araştırma, likidite önyükleme ve finansman yoluyla oyun oynama alanlarındaki çeşitli projeleri desteklemeyi amaçladığını belirtmekte fayda var. Geri satın alma planı kapsamında BitDAO ekibi, 1 Ocak 2023’ten itibaren art arda 50 gün boyunca USDT değerinde 2 milyon dolarlık BIT satın alacak. Plan, topluluk üyelerinden farklı tepkiler alsa da, gelişme BIT fiyatını olumlu etkiledi. Bu nedenler proje, BIT fiyatına önümüzdeki günlerde de ivme kazandırabilir.  BIT, son 24 saatte günlük %2’nin üzerinde artışla an itibariyle 0,35 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte, BIT %20’nin üzerinde ralli artış kaydetti.

Analistlerin littesindeki ikinci altcoin PancakeSwap (CAKE). PancakeSwap  olumsuz piyasa koşullarına rağmen iyi performans göstermeyi başardığı için son haftalarda kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Birçok kripto para mücadele ederken, CAKE önceki haftaları yeşil bölgede kapatmayı başardı. Ancak, token rallisini sürdüremedi. Özellikle, Binance Smart Chain’e (BSC) dayalı en büyük merkeziyetsiz borsalardan biri olan PancakeSwap, artan ağ geliştirme etkinliği kaydetti. Örneğin platform, izinsiz kullanılabilen ve yalnızca algoritmalar tarafından kontrol edilen likidite havuzlarıyla birlikte gelen V2 projesini duyurdu. Gerçekten de, son düzeltmenin yatırımcılara dipten satın alma fırsatı sunabileceği düşünüldüğünde, CAKE yatırımcı için bir odak noktası olmaya devam ediyor. Bu durumda, balinalar ve bireysel yatırımcılar alım yapmaya devam ederse, bu başka bir ralli için katalizör görevi görebilir.  CAKE, son 24 saatte %1’den daha az düşerek 3,16 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, token neredeyse %6 oranında değer kaybetti.

Toncoin (TON), İlgi Odağı Oldu!

Analistlerin listesindeki üçüncü altcoin Toncoin (TON). The Open Network (TON) blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Toncoin, önde gelen kripto paralar  mücadele ederken bile iyi bir performans sergiledi. TON‘un rallisi, artan ağ geliştirme ve benimseme sıralamasındaki başarısı olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanabilir. Örneğin, gate.io borsası vadeli işlemler için TON/USDT çiftini desteklediğini açıkladıktan sonra TON yatırımcı sayısı arttı. Token aynı zamanda, SafePal kripto cüzdanından da destek aldı.

Ek olarak, Telegram‘ın kullanıcıların Toncoin kullanarak blockchain tabanlı kimlikler satın almalarına izin verme kararı da ralliye katkıda bulundu. Bu yeni özellik, kullanıcıların bir SIM kart ihtiyacı olmadan işlemler yapmasını sağlayacaktır. FTX kripto para borsası krizinin ardından Telegram, TON’un bir hizmet token’ı olarak kullanılma olasılığıyla kendi ticaret platformunu oluşturmayı planladığını duyurdu. TON, 24 saat içinde %5’in üzerinde artışla an itibariyle 2,28 dolardan işlem görüyor. Altcoin, haftalık grafikte  neredeyse %8 düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar