Reklam

Yatırımcı Haziran’da Bu 2 Meme Altcoin’e Yöneldi: Santiment!

Kripto para piyasası son zamanlarda eleştiri oklarının hedefi haline gelse bile, uzun vadede fiyatların tekrar zirveye ulaşacağından emin olan yatırımcılar gemiyi terk etmiyor.
13:00
30 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası son zamanlarda eleştiri oklarının hedefi haline gelse bile, uzun vadede fiyatların tekrar zirveye ulaşacağından emin olan yatırımcılar gemiyi terk etmiyor.

Shiba Inu VE DOGE Ağ Etkinliği, Haziran’da İvme Kazandı

Shiba Inu (SHIB), ağ etkinliğinde ivme kazanıyor. Bu durum, SHIB’e yönelik ilginin arttığını gösteriyor. 2.000’den fazla kripto para biriminin faaliyetlerini izleyen ve bir zincir üstü veri platformu olan Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Shiba Inu ağ etkinliği son 10 günde %35 arttı. Veri şirketi ayrıca, son zamanlarda  ağ etkileşiminde de artış gördüğünü kaydetti. Shiba Inu aktif adreslerinin sayısı da son 10 gün içinde büyüme kaydetti ve dün itibariyle 3,800’den 6,500’e yükseldi. Santiment ayrıca Shiba Inu’nun son 24 saat içinde 3921 aktif adresi olduğunu bildiriyor. Santiment’e göre, “SHIB aktif adresleri Haziran ayı boyunca yükseliyor”

Shiba Inu’nun ağ etkinliği, meme coin’in kitlesel olarak benimsenmesinin ardından son zamanlarda artış gösteriyor. Bildirildiği gibi, Shiba Inu yatırımcıları artık kripto para birimini kullanarak belirli perakendecilerden Apple ürünlerini satın alabilirler. SHIB, Coinbase Commerce platformuyla yakın zamanda entegrasyonunun ardından dünya genelindeki farklı işletmelerden alış veriş yapmak için de kullanılabilir. Santment şu açıklamayı yaptı:

Ayı piyasasında Dogecoin ve Shiba Inu hakkındaki fikriniz ne olursa olsun, her iki meme coin de ağ aktivitesinde kayda değer artışlar gösteriyor. Özellikle son 10 gün içinde, ağ aktivitesinde DOGE %32, SHIB  ise %35 artış kaydetti.

Yatırımcıların Umudu, Devam Ediyor

Shiba Inu, ağ etkinliğinde önemli bir artış kaydeden tek kripto para birimi değil. Dünyanın en popüler meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin de son 10 gün içinde ağ etkinliğinde %32’lik bir artış kaydetti. Shiba Inu ağındaki bu son kritik gelişme, yatırımcıların yeni zirveiçin umudunun devam ettiğini gösteriyor. Bu arada, Shiba Inu son 24 %3 artarken diğer kripto paraların çoğu kırmızıda işlem görüyor. Ancak, Tron (TRX), SHIB’i geride bırakarak sıralamada bir üst sıraya çıkmayı başardı.

SHIB, küresel kripto para birimi sıralamasında 5,83 milyar dolarlık piyasa değeri ile 15. sırada yer alırken, Tron ise 5,92 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Shiba Inu şu anda 0.0000099 dolardan işlem görüyor. SHIB  yatırımcıları, proje için planlanan bir dizi güncellemenin yanı sıra küresel çapta yaygın olarak benimsenmesi nedeniyle fiyatın önümüzdeki haftalarda artacağını umuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar