reklamı kapat

XRP’de Teknik Zayıflık Mı, Sosyal İlgi Mi Ağır Basacak?

XRP’de hem teknik zayıflık hem sosyal medya ilgisi artıyor. Fiyatı hangisi etkileyecek?
08:00
6 Haziran 2020

XRP’nin son birkaç yıl boyunca en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri olduğu ve hem Bitcoin hem de USD işlem çiftinin düşük performans gösterdiği bir sır değil. Ayrıca analistlere göre XRP hala çok kritik bir destek seviyesinin üzerinde ve yaşanacak en ufak bir düşüş bu kötü performansın daha da kötüleşmesine sebep olabilir.

Bunun yanında Newsbtc’nin haberine göre ilginç bir şekilde teknik olarak görülen bu zayıflıkların aksine sosyal medyada XRP’ye artan bir ilgi var gibi görünüyor. Yapılan açıklamalara göre sosyal medyadaki yükseliş, fiyattaki artış beklentisi ile alakalı ve teknik zayıflıklara rağmen önümüzdeki günlerde XRP fiyatında artışlar yaşanabilir.

XRP Teknik Göstergeleri

Yazının yayına hazırlandığı sırada piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP, 0.203 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bununla birlikte 0.200 dolarlık bölgenin XRP’de hem çok büyük bir direnç hem de güçlü bir destek seviyesi olduğu biliniyor.

Öte yandan düşüşler başlamadan önce XRP 0.215 dolara kadar yükseldi. ancak sonrasında tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi düşüşe geçti. Bitcoin’in yaşadığı reddetme ile 0.20 doların altına düşen XRP daha sonra toparlanmaya başladı.

Bunların yanında şu anda USD işlem çiftine karşı önemli destek işlemleri yapan XRP, tarihsel olarak önemli bir BTC destek seviyesine de ulaştı.Yazının sonundaki tweet gönderisinde de anlaşılacağı gibi piyasanın popüler analistlerinden “Cheds” de tam olarak bu konuya değindi ve “XRP günlük grafik: Bu azalan üçgen şekli ile yeni bir düşüşe hazırlık.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya İlgisi

Bunların yanında dikkat edilmesi gereken bir faktör, XRP’nin son birkaç gün boyunca sosyal medya ilgisinde artış yaşanıyor olması. Piyasa yorumcularına göre bu durum XRP’de görülen fiyat artışları ile hep aynı döneme geldi. Ancak aynı kişilere göre ilginin artması yalnızca yeni fon girişinin de sinyali olabilir.

Veri analizi firması Santiment konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “XRP Santiment’in Yükselen Trendler konusunda en üst sıraya girdi ve büyük sosyal hacim artışları gördü. Bunlar, BTC’den gelecek bir ayrışmanın potansiyel göstergeleridir.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.