XRP İçin Müjde Geldi! Artık Kendisine Burada Da Yer Bulacak! BONK’u Takip Ediyor!

20:00
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paralarda 2022 yılının ardından 2023 yılı hareketli başlamış gibi görünüyor. Bitcoin’de gözle görülür bir hareket olmasa da bazı altcoin’ler ciddi hareketlere ev sahipliği yapıyormuş gibi görünüyor. Son olarak XRP ve Solana’nın parlayan yıldızı BONK önemli yükselişler kaydetti.

Ripple’ın yerel kriptosu XRP’nin büyümesi, ABD SEC tarafından açılan ve uzun süredir devam eden dava nedeniyle engelleniyordu. ABD’li kuruluş SEC’in bu eylemi, geçmişte birkaç kripto borsasını XRP’yi listeden çıkarmaya zorlamıştı. Ancak, son gelişmelerle birlikte, küresel bir kripto borsası, dava belirsizliğinin ortasında XRP token’ının listelemeye karar verdi.

XRP Fiyatı Bu Listeleme Üzerine Yükselecek Mi?

BitMart, Ripple’ın XRP (XRP/USDT) token’ının platformunda listeleyeceğini kullanıcılarına ve XRP yatırımcılarına müjdeledi. Para yatırma özelliği 5 Ocak 2023’ten itibaren saat 7:00’de (UTC) kullanıma sunulacak. İşlemler ise saat 8:00’den (UTC) itibaren başlayacak.

XRP, son kripto piyasası çöküşü nedeniyle yoğun satış baskısı altında işlem görüyor. Ripple’ın yerel token’ı XRP’nin fiyatı son 60 günde %30 gibi büyük bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, Ripple ve SEC arasında gerçekleşen davanın olumlu sonuçları üzerine kripto balinaları büyük miktarda XRP biriktirdiğinden XRP fiyatı bir mitar toparlanma yaşamış gibi görünüyor.

XRP, yazının hazırlandığı sırada ortalama 0,34 dolar fiyatla işlem görüyordu. 24 saatlik işlem hacmi %4 oranında düşerek 718,4 milyon dolara geriledi. Ripple’ın yerel token’ ı XRP halen 17,2 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip ve hala marketcap listesinde kendisine ilk 10 içerisinde yer buluyor.

BONK Fiyatı son 7 günde Uçtu

Daha önce BitMart yaptığı açıklamayla yeni trend olan Solana tabanlı meme coin BONK (BONK) token’ın listelendiğini duyurdu. Platform incelendiğinde şu anda sadece BONK/USDT çifti için işlem yapılılabiliyor.

BONK fiyatının son 7 gün içinde %4333 oranında fırladı ki bu da boğa döneminde bile çok da sık rastlamadığımız olaylardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Solana blok zincirine dayanan ilk meme kriptosunun, son Solana fiyat artışının arkasındaki ana neden olduğu da bu olaydan sonra ortaya çıktı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar