XRP Coin 2023 Rallisi Olacak Mı? Ripple Detaylı Analiz ve Fiyat Hedefi!

Özet

  • Temel ve teknik tarafta önümüzdeki yıl XRP yatırımcılarını neler bekliyor? XRP iyi bir kazanç getirecek mi?
18:31
23 Aralık 2022

XRP veya eskiden yaygın olarak bilinen ismiyle Ripple Coin bugünlerde Cardano’dan iyi performans gösteriyor. Vasil rüzgarının geçmesiyle birlikte ADA Coin kayıplarla yüzleşmeye başladı. XRP ise davanın sona yaklaştığına dair yaygın kanaatin bir sonucu olarak ADA Coin’den iyi performans gösteriyor. Peki 2023 XRP beklentileri neler?

İçerik Rehberi

XRP Coin Tahminleri

2020 sonunda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple‘a karşı açtığı davanın başlamasından bu yana, altcoinin fiyatı önemli ölçüde düştü. Artan dolaşım arzı ve nispeten yüksek token emisyonu da XRP’nin geçtiğimiz yıl beklenen performansı gösterememesine neden oldu. XRP’nin fiyatı, 0,30 doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor. Son yaşananların ardından ciddi kayıplar yaşasa da ADA Coin gibi alternatiflerden nispeten iyi performans gösterdi.

Son teknik analize göre XRP/USDT 1W grafiğinde, düşen takozun tepesi XRP fiyatı tarafından test ediliyor ve üst trend çizgisinin üzerinde net bir kapanış yükseliş trendinin potansiyel başlangıcı olabilir. Kripto piyasasındaki balinaların, kripto para biriminin yaşadığı son fiyat düşüşünden yararlanarak daha fazla XRP tokeni biriktiriyor. Buna ek olarak, bir rapora göre, geçtiğimiz beş hafta boyunca balina adresleri tarafından tutulan XRP yüzdesi %16,7’den %18,3’e yükseldi. Yani önümüzdeki aylarda sona erecek davanın fiyat üzerinde pozitif sonuçlar doğurmasını bekleyenlerin sayısı azımsanacak gibi değil.

XRP Coin 2023

Daha önce Ripple için geliştirici ilişkileri direktörü olarak görev yapan Matt Hamilton, akıllı sözleşmelerin yakında son teknoloji XRP Ledger’da mevcut olabileceğini ima etti. Eğer bunu başarabilirse programlanabilir XRP Ledger oldukça fazla ilgi görebilir. Bu senaryoda Ethereum ve Solana gibi alternatiflerle rekabet etmeyi hedefleyen bir XRP Ledger göreceğiz. XRP Token için talebi artıracak bu gelişme en az dava kadar fiyata pozitif etki edecektir.

Dava demişken her iki taraf da kapanış argümanlarını teslim etti ve görünen o ki bir karar er ya da geç verilecek. Ripple için bir zafer kesinlikle XRP fiyatında bir artışa yol açabilir. Karar içinse 2023 ilk çeyrek sonuna kadar tarihler veriliyor. Artık Yargıç kararını verecek ve her halükârda XRP bu baskıdan kurtulmuş olacak. Birçok kripto analisti, güçlü temellerin yanı sıra uygun teknik ölçümlerin, önümüzdeki 2023 yılında XRP token için potansiyel bir fiyat rallisine işaret ettiğini doğrulamaktadır.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Suat salici
    9 ay önce

    Xrp stok dan satış yapan firmanın tekelinde merkezi token. Adam 100 milyar üretmiş tezgahtan satıyor uyanın bu Xrp para avcısı yatırım yapmak büyük risk olabilir. Yok 10 dolar olacak yok 589 dolar olcak 0.050 usd ye düşer se şaşırmam

    2