X


Xapo Bitcoin Güvenliğinde Bir Adım Öne Geçerek Uyduları Devreye Sokuyor

11:16
16 Ocak 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin depolama/saklama hizmeti veren ve dünyanın en büyük kripto para bankalarından biri olan Xapo, kendi bloğundan yaptığı açıklamada, kullanıcı hesaplarında şeffaflık sağlamak için Burr, Pilger & Mayer LLP. tarafından finansal olarak denetlenen “Service Organizational Control 2 (SOC2)” adı verilen bir hizmet kullanmaya başladı. Bu uygulamayla şirket hesapları bağımsız bir kurum tarafından denetlenebilecek.

Şirket diğer yandan, kripto para hesaplarında yüksek güvenlik sağlamak için “Deep Cold Storage” olarak bilinen uygulamayla yerin metrelerce altında bulunan eski askeri depoları kullanıyor. Internet bağlantısı olmayan bu depolarda kripto paraların güvenli bir şekilde cüzdanlarda korunabilmesi hedefleniyor.

xapo uydu kiralama

Şirket karasal depolama alanlarına ek olarak, uydular üzerinden gerçek zamanlı veri hizmeti sunan “Satellogic” ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu işbirliği ile Xapo’nun en önemli anahtar güvenlik bileşenleri uydular aracılığıyla korunacak.

Haberle ilgili Xapo’nun blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER