Uyuyan Dev Uyanıyor! Analist: Veriler Popüler Altcoin’de Baharı Müjdeliyor!

Kripto kışı devam ederken, önde gelen projelerden gelen veriler yatırımcıların bir sonraki boğa piyasası için hazırlandıklarına işaret ediyor. 
14:00
28 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto kışı devam ederken, önde gelen projelerden gelen veriler yatırımcıların bir sonraki boğa piyasası için hazırlandıklarına işaret ediyor.

Ethereum’da Akıllı özleşme Sayısı Artıyor: Neden Önemli?

Kripto para piyasası haftalarca süren kış uykusundan uyanmaya başlarken, Ethereum (ETH) dahil olmak üzere bazı blok zincirlerindeki akıllı sözleşme faaliyetleri de ivme kazanıyor. Ayı piyasası sırasında Ethereum zincirinde dağıtılan yeni akıllı sözleşmelerin sayısı azalırken, 26 Ekim’de araştırma şirketi CryptoQuant analisti Easy OnChain, faaliyetin 9 Ekim’den bu yana ivme kazandığını belirtti. Analiste göre, ayı piyasası sırasında kaydedilen Ethereum akıllı sözleşme etkinliğindeki düşüş, piyasadaki olumsuz koşulların yanı sıra “muhtemelen fiat düşerken hiç kimsenin yeni bir dApp projesi ortaya koymak istemediğinden” kaynaklanıyordu. Bununla birlikte, 9 Ekim’de başlayan ağdaki yeni akıllı sözleşmelerin sayısındaki çarpıcı artış, geliştiricilerin iyimserliğini yansıtabilir. Analist şu açıklamayı yaptı:

Bu durum, geliştiricilerin piyasanın geleceği ve ağdaki faaliyetlerle ilgili beklentilerini iyileştirdiğini gösteriyor. Bu yeni sözleşmeler yeni uygulamalar için geliştirilirse, yakın gelecekte ağdaki etkinliği teşvik edebilecek birçok lansman görebileceğiz.

Ayrıca, Ethereum zincir içi etkinliğindeki en son artışın, ağın hisse kanıtı (PoS) algoritmasına geçişini sağlayan Merge yükseltmesinden üç haftadan biraz fazla bir süre sonra geldiğini belirtmekte fayda var. Bunun da ötesinde, Santiment‘in  Ekim ortasında belirttiği gibi, Ethereum Merge’ten bu yana günde yaklaşık 86.945 benzersiz adres ekliyor. Bu durum, yatırımcıların artan kullanım durumları ile ağa olan ilgisinin ivme kazandığını gösteriyor.

Analistten Çarpıcı Tahmin!

Ethereum, hafta başında yeniden hareketlenerek, piyasa değerine 20 milyar dolar ekledi. ETH, son 24 saatte  %3,84’lük bir düşüşle an itibariyle 1.507 dolardan işlem görüyor. ETH, Merge güncellemesinden sonra ilk kez  1.500 doların üzerine çıkmayı başardı.  ETH aynı zamanda, önceki haftaya göre %16,45’lik bir artış kaydetti. Piyasa değeri ise 185,01 milyar dolara ulaştı. İlginç bir şekilde, teknik göstergeler ve bazı analistler, Ethereum’un 2023’te yükselebileceğini, hatta 3.000 doların üzerine çıkabileceğini öne sürüyor

Ethereum’ın tarihsel fiyat hareketini gözlemleyen LedgArt kurucu ortağı ve analist Kaleo, bugün attığı bir tweet’te ETH’nin 2023’ün başlarında 3.000 dolara çıkabileceğini iddia etti. Analiste göre, bu büyük oranda mümkün görünüyor. Grafikteki verilere dikkat çeken analist, ETH’nin her düzeltme esnasında daha yüksek tepeler oluşturduğunu ve bunun istikrara işaret ettiğini belirtt

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar