X


UST’den Bu Altcoin de Etkilenmişti: Ancak Bu Raporla Kendini Korumaya Alıyor!

TerraUSD (UST)'nin düşüşünden etkilenen bu altcoin, denetim raporu oluşturarak kendini güvence altına almaya çalışıyor.
22:20
14 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra ekosistemi, altındaki birçok proje ile beraber zarar görmeye devam ediyor. Bu süreçte bazı diğer altcoin ve stablecoinler de durumdan etkileniyor. Bunlardan biri olan Nexo (NEXO), hem düşüyleriyle hem de UST ile bağlantısı ile sıkça konuşuluyor.

NEXO Fiyat Hareketleri

Nexo, daha önce 2019 yılında yapılan bir anlaşma ile kullanıcılarına platformda UST ile işlemlere izin vermesiyle biliniyor. Dolayısıyla Nexo’nun UST’nin dolar sabitini yitirip ciddi bir düşüş yaşamasıyla yara aldığı görülüyor.

Bu yazı yazılırken NEXO, son 24 saatteki %9 kadar düşüşüyle yaklaşık 1,3 dolardan işlem görüyor. Ancak özellikle UST ve LUNA patlamasının yaşandığı gün olan 12 Mayıs’a bakıldığında NEXO’nun 0,9 dolara kadar düştüğü de görülüyor. Ayrıca bu düşüşten önce NEXO, 11 Mayıs’ta günü 1,7 dolar gibi bir değerle kapatabilmişti.

Listelenme ve Rapor

Öte yandan NEXO, 29 Mayıs’ta Binance’ta listelenmeye başlamıştı. Bu listelenme ile NEXO, 5 dolar gibi bir fiyata dahi ulaşabilmişti. Ancak sonrasında 2-2,5 dolar bandına geri dönen NEXO, en son UST olayından sonra yukarıda bahsettiğimiz düşüşleriyle dibe çekiliyor. Bu süreçte projeye ve ekibe sorular yöneltiliyor ve açıklamalar bekleniyor.

Nexo ekibi ise, bugün Real-Time-Attest olarak bilinen ve muhasebe raporlarıyla tanınan bir platforma denetim raporu oluşturarak kendini korumaya almaya çalışıyor. Teminat oranının %100 olarak göründüğü bu rapor ile Nexo, aslında güçlü durduklarını ve mutlak bir şekilde toparlanma sağlayacaklarını ispatlamaya çalışıyor.

Ayrıca kripto piyasası, genel bir düşüş yaşıyor ve bakıldığında Bitcoin (BTC)’nin %7, diğer altcoinlerin ise %10-%15 bandında düşüş göstermesi aslında Nexo’nun bugünkü düşüşünün piyasayla paralel olduğunu da gösteriyor. Bunun yanı sıra kripto piyasasını yönlendiren Bitcoin’le Nexo’nun değerlerine yani NEXO/BTC ikilisine bakıldığında aslında NEXO’nun BTC’ye oranla %6 kadar bir fiyat artışında olduğu da gözlerden kaçmıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar