reklamı kapat

Ünlü Araştırma Firması: XRP, Bitcoin’den Daha Popüler!

14:00
7 Nisan 2019

İlk kripto para birimi olmanın yanı sıra dünyanın en yüksek toplam piyasa hacmine sahip ve birçok yatırımcıya göre en popüler kripto parası olarak görülen Bitcoin (BTC), ünlü araştırma firması Weiss Ratings‘in yayınladığı verilere göre ABD içerisinde XRP‘den bir adım geride gibi gözüküyor.

XRP, Bitcoin’den Daha Çok Aratılmış

Weiss Ratings’in yaptığı açıklamaya göre XRP bütün 2018 yılı boyunca ABD içerisinde BTC’den daha popülerdi. Google Trends verilerini kullanan Weiss Ratings, ABD’li kullanıcıların ”nasıl Ripple satın alınır?” sözcük öbeğini aratma oranlarının, ”nasıl Bitcoin satın alınır?” kelime öbeğinden çok daha fazla olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in lider kripto para birimi olduğu ve neredeyse bütün kripto para borsalarında baz parite olduğu göz önüne alınacak olursa, ABD’li kullanıcıların XRP’ye daha çok ilgi göstermesi oldukça şaşırtıcı bir sonuç.

Bunun yanı sıra Weiss Ratings geçtiğimiz Mart ayı içerisinde yayınladığı bir araştırmasında toplamda 120 kripto para birimini incelemiş ve bunları ”yatırım riski/getiri” ve ”teknoloji/yaygınlaşma” gibi unsurlara göre derecelendirmişti. Söz konusu sıralamada zirveyi XRP ele geçirmişken, ikinci sırada EOS, üçüncü sırada ise Bitcoin yer almaktaydı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun