Tüm Piyasa Düşerken Bu Altcoin Bir Yıldız Gibi Parladı! Hedefi Neresi?

Kripto para piyasasında yaşanan dalgalı hareketler yatırımcıyı yorarken bazı altcoinler yükseliş yolunda kendinden emin adımlar atıyor.
20:40
28 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Piyasa koşullarının kötü gittiği şu son günlerde bazı kripto paralar tüm olumsuzluklara rağmen yükseliş hareketi gerçekleştirmekten çekinmiyor. Bunlardan bir tanesi olan Reserve Rights (RSR) iki ay süren yükseliş formasyonundan çıktı. İlk geri çekilmeden sonra potansiyel olarak 0,01 doları kendisine hedef belirlemiş olabilir.

Grafikler Ne Diyor?

Salı günü başlayan ve devam etmekte olan piyasa düzeltmesine rağmen, RSR piyasanın genel akışının aksine hareket etti ve yukarı yönlü büyük, yeşil mumlar oluşturdu. Bu mum çubukları, fiyatın 23 Eylül’de çıktığı bir önceki alçalan takozun direnç çizgisini de doğrulamaya (yeşil simge) yaradı.

Günlük RSI da 50’nin üzerine çıktığı ve hala yükseldiği için kırılmayı geçerli göstermiş olabilir. Yukarı yönlü hareket devam ederse, en yakın direnç alanı 0,01 dolar seviyesinde görülüyor. Fiyat, 7 Haziran’daki fitil yüksekliğinden (kırmızı simge) bu yana direnç seviyesinin üstüne çıkamadı ve Mayıs ayından bu yana bu bölge üzerinde bir kapanış gerçekleştiremedi. Bu nedenle, kırılmaya rağmen, yükselişin tersine dönmesinin teyit edilmesi için 0,01 dolar bölgesinin geri kazanılması gerekiyor.

Geri Çekilme Olabilir

Günlük zaman dilimindeki kırılma ve yükselişe rağmen, dört saatlik grafik RSI’daki (yeşil çizgi) düşüş sapması ve satış baskısının işaretleri olarak kabul edilen birkaç uzun üst fitil şeklinde önemli bir zayıflık gösteriyor.

Dahası, son beş gündeki hareket önemli ölçüde yaşananları doğrular nitelikte oldu ve bu da hareketin düzeltici olduğunu gösteriyor olabilir. Bir geri çekilme meydana gelirse, ana destek alanı 0,382-0,5 Fib geri çekilme destek seviyeleri tarafından oluşturulan 0,007 ila 0,0074 dolar arasında olabilir. Bu seviyeye ulaşıldıktan sonra RSR daha düşük bir dip seviyesi oluşturabilir ve sonrasında potansiyel olarak 0,01 dolara doğru yukarı yönlü hareketini sürdürebilir.

RSR/BTC Çiftinde Performans Daha Belirgin

RSR/BTC çiftine bakıldığında, piyasaya kıyasla daha iyi performans gösterildiği daha iyi anlaşılıyor. Fiyat, 19 Eylül’de büyük bir boğa yutan mum çubuğu oluşturarak, azalan bir direnç çizgisinden önceki kırılmayı doğruladı.

Artış aynı zamanda 50’nin üzerinde bir RSI hareketiyle (yeşil simge) birleşerek meşruiyetini daha da artırdı. Yukarı yönlü hareket devam ederse, bir sonraki en yakın direnç alanı 64 satoshi olacak. Mevcut durumda, bu alana doğru bir artış en olası olasılık.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar