Tüm Altcoinler Düşerken Bu Yükseliyordu! Ralli Devam Edecek Mi?

Düşüşte yatırımcısını sevindiren altcoin ralliye devam edebilecek mi? Bitcoin bugün kaç doları görür?
11:50
2 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Elinizdeki altcoin çift haneli kayıp yaşarken borsanın en fazla yükselenler bölümünde yüzde 23 artmış bir kripto para görürsünüz. Bu altcoin son zamanlarda o istisnayı temsil ediyordu. Kripto para yatırımcılarının çoğu kayıplarla boğuşurken balinaların ilgi odağı haline gelen bu altcoin yükselişini sürdürdü. Peki son durum ne? Fiyatı daha da artar mı?

Quant (QNT)

Yazı hazırlandığı sırada son günlerin yıldızı olan QNT 139 dolardan alıcı buluyordu. İşlem hacmi %51 düştü ve 54 milyon dolara kadar gevşedi. Son 24 saatte 145 dolar ile 135 dolar arasında hareket eden QNT yüksek volatiliteye hazırlanıyor olabilir. CoinMarketCap verilerine göre, QNT fiyatı 7 günlük zaman diliminde %23 arttı. Daha önce bildirildiği gibi, QNT fiyatındaki son yükseliş balina birikimindeki artışa ve sosyal faaliyetindeki büyümeye bağlanabilir.

İlginç biçimde 100 ila 1.000 QNT arasında tutan balinalar geçtiğimiz hafta varlıklarını artırmış olsalar da daha büyük 1.000 ila 10.000 QNT tokeni tutan balinalar satışa başladı.

QNT Düşer Mi?

Santiment’in verilerine göre, QNT geçen hafta ağ aktivitesinde bir artışa tanık oldu. Son yedi gün içinde işlem yapan aktif adresler %20 arttı. Ayrıca ağa katılan yeni adresler de aynı dönemde %25 arttı. Boğalar yaklaşık 2,5 saattir üstünlüklerini kaybediyor. Satıcıların güçlenen duruşu yatırımcıların QNT için kayıplarla yüzleşmesine neden olabilir. Ayrıca, günlük grafikte QNT yükselen bir takoz oluşturdu. Bu yazı hazırlandığı sırada (beklendiği üzre) aşağı yönlü kırıldı. Yatırımcılar daha büyük kayıplara hazırlıklı olmalıdır.

Öte yandan Bitcoin fiyatının bugünkü seyri de QNT için belirleyici olacak. Kral kripto para birimi Cumartesi gece 01:00 itibariyle 400 dolarlık alanda hareket ediyor. Sıkışan fiyat bu dar aralıktan güçlü bir kırılma yaşayabilir. Bitcoin 20.200 dolar üzerinde kapanışlar yapabilirse 20.800 bölgesini hedefleyecek ve altcoinler bir nebze rahat nefes alacak.

Popüler kripto para analisti Capo, bugün Bitcoin fiyatının 20.500 dolara kadar hızlı bir atak başlatmasını bekliyor. Birkaç dakika önce yaptığı tahminde başarılı olursa QNT için düşüş görünümü geçersiz kılınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar