X

Tron Kurucusu Justin Sun Açıkladı: Avrupa’nın En Büyük Borsasında Listelenme Onayı Alındı

15:00
20 Eylül 2021

VanEck Tron ETN, 21 Eylül’de Xetra’da ve Deutsche Börse’de listelenme onayını resmen aldı. VTRX’in 14 AB ülkesinde hizmete sunulması Zürih, Paris ve Amsterdam gibi büyük Avrupa pazarlarında erişim yolunun açılması bekleniyor.

VTRX, Listeleniyor

VTRX‘in Bitcoin ve Ethereum’un ardından başarılı bir şekilde listelenmesi, Tron ekosisteminin küresel yol haritasını genişletme konusunda çabasının kanıtı olarak nitelendiriliyor. Tron’un gelişen düzenleyici ortama ayak uydurma mücadelesi de buna örnek olarak verilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

New York merkezli VanEck, 31 Ağustos itibarıyla yönetimi altındaki toplam varlıkları 80 milyar doları aşıyor. Bunun yanı sıra VanEck, SEC’e Bitcoin ETF başvurusunu sunan ilk varlık yöneticileri arasında yer aldı. 2020’de ilk Bitcoin ETN’lerinden biri başlatan VanEck, bir yıl sonra Ethereum ETN’yi piyasaya sürdü. Bitcoin ve Ethereum’un ardından VTRX listelenmesi, Tron’un küresel alanda lider bir blok zincir platformu olarak pazar tanınırlığını artıracaktır.

VanEck Dijital Varlık Stratejisi Direktörü Gabor Gurbacs, konu hakkındaki görüşlerini aktardı:

EThereum popülaritesini artırmaya devam ederken Tron gibi daha genç platformlar, daha düşük işlem maliyetleri ve hızlı süreçler gibi birçok avantaj sunuyor. Bunları portföylerine ekleyen bir yatırımcı, çeşitliliği artırırken riski azaltıyor.

Tron Ekosistemi Genişliyor

Tron, toplamda 54 milyon kullanıcı hesabıyla küresel bir kitleye sahip. Küresel pazar payısının %50’sinden fazlası ve zincir içi kripto varlıklarında 50 milyar doları aşan en büyük stablecoin dolaşımını (USDT) opere ediyor. Bununla birlikte 11 milyar doları aşan DeFi kilitlenen toplam değerlerde küresel listede üçüncü sırada yer alıyor.

TRC-20 stablecoin’in benimsenmesinden bu yana Tron, PayPal hacmini beşe katlayarak sınır ötesi P2P işlemlerinde sektöre öncülük etti. VTRX listelemesi, Tron için önemli bir adımı temsil ediyor. Ekip, Tron kripto ekosistemi ile Avrupa’daki ana akım finansal piyasalar arasındaki boşluğu kapatmayı hedefliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar