Terra (LUNA) Düşüşü Yerini Yükselişe Bırakacak Mı? 2023 Fiyat Tahmini!

Piyasaların bulunduğu konumdan daha da geriye gitmesine neden olan Terra (LUNA), fiyatı yeni yılda toparlayacak mı? İşte detaylar!
00:35
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra (LUNA) fiyatı önemli bir yatay destek seviyesinin altına düştü ve yakın zamanda geri almazsa tüm zamanların en düşük seviyesine gerileyebileceği öne sürüldü.

LUNA Fiyat Analizi!

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, Mayıs 2022’de büyük bir kaza geçirdikten sonra Singapur’u terk etti. Şimdi Sırbistan’da yaşadığı söyleniyor. Güney Koreli savcılar, kendisinin ve ortaklarının bazı mal varlıklarını dondururken, tutuklanmasına ilişkin yaklaşan bir haber yok. Three Arrows Capital’in kurucusu Su Zhu, FTX ve Digital Currency Group’u Terra ekosistemine saldırmak için komplo kurmakla suçladı.

Terra ekosisteminin çöküşünden bu yana, LUNA fiyatı iki kez küçük çaplı bir ralli başlattı. İkincisi, birincisinden önemli ölçüde daha zayıftı. 16 Aralık’ta LUNA fiyatı uzun vadeli 1,65 dolar yatay fiyat seviyesinden kırıldı. Destek alanı 155 gündür bu bölgedeydi. Belirtilen bölge bu kadar uzun süredir yerinde olduğu için kopuşun başka bir aşağı yönlü hareketin başlangıcı olabileceği iddia ediliyor. Ayrıca mevcut LUNA fiyatının altında destek bulunmadığından, bu düşüş kripto para birimini tüm zamanların en düşük seviyesine çekebilir. Günlük RSI rahatlama için herhangi bir olasılık sunmuyor. RSI yükselirken, hala 50’nin altında ve henüz herhangi bir yükseliş sapması oluşturmadı.

“Düşüş Devam Edebilir!”

Uzmanlara göre Ocak ve sonrası için LUNA fiyat tahmini, fiyat 1,65 dolar alanını geri kazanana kadar aşağı yönlü olarak kabul edilebilir. Ayrıca altı saatlik grafikteki uzmanların teknik analizine göre, kripto para birimi, günlük zaman çerçevesi görünümündeki düşüşten kurtulmak adına hiçbir şey yapmıyor. LUNA fiyatı 12 Eylül’den bu yana kısa vadeli bir alçalan direnç çizgisi izledi ve 27 Aralık’ta reddedildi. Sonuç olarak, fiyat 1,65 dolar yatay alan ve alçalan direnç çizgisinin altında işlem gördüğü sürece LUNA fiyat analizi düşüş eğilimi gösterebilir. Aşağı hareket devam ederse, bir sonraki en yakın destek seviyesi 0,83 dolar olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar