Terra Classic Topluluğu Roketleri Ateşledi! Ama LUNC?

Bayram havası kısa sürdü, peki LUNC Coin yükselebilecek mi? Güncel veriler fikir verebilir.
11:30
4 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

LUNA çöküşü temelde 3AC ve FTX gibi devlerin iflasını tetikleyen en önemli gelişmelerden biriydi. Birçok şirket bundan etkilendi. Kripto kredi borç verenler bunun bir kısmını teminatsız verdikleri için LUNA çöküşünün ardından alacaklarını tahsil edemediler. Sonrasında FTX çöküşünü de tetikleyen Bitcoin düşüşü geldi. LUNA dolaylı yoldan tüm bir piyasayı dibe çekmiş olsa da topluluğu ondan vazgeçmedi. Ve tabi bir kısmı spekülatif kazanç fırsatları kovalıyor.

İçerik Rehberi

LUNC Coin

Terra Classic dün sosyal aktivite bakımından zirveye oturdu. LunarCrush verilerine göre LUNC topluluğu sosyal medyada etkileyici bir güç gösterdi. Bu artış, LUNC çadırından sosyal platformlardaki faaliyetlerde yeniden bir uyanış olduğunu gösterdi. Normal şartlarda sosyal aktivitedeki bu denli büyük artışlar ciddi yükselişleri de beraberinde getirmelidir. Daha hazla insanın herhangi bir altcoin için sosyal medya oluşturduğu etkileşim dalgası fiyatla doğru orantılı gidiyor.

Son aktivite patlaması LUNC için artan yakımların bir sonucu olabilir. 1 Aralık itibarıyla LUNC yakımları %972’lik artışla 6,3 milyara ulaştı. Bu artışın en büyük sebebi ise Binance borsasının Kasım ayı işlem ücretlerini yakmasıdır. Binance CEO’su CZ yaklaşık 2 ay önce LUNC paritelerindeki işlem ücretlerinin LUNC cinsinden yakılacağını açıklamıştı.

LUNC Coin Fiyat

LunaBurnTracker‘ın verilerine göre son 24 saatte yakım miktarı %99’un üzerinde düştü ve 3.167.134 seviyesine geriledi. Fiyatına gelince, LUNC güncellemeye olumlu tepki vermedi. LUNC Coin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 0,000179 dolardan alıcı buluyordu. Buna karşın, altcoinin fiyatı son 7 günde %10 oranında arttı ve piyasa değeri yeniden 1 milyar doları aştı. Santiment verilerine göre, hacim 24 saatte %40’ın üzerinde düştü. Hafta sonu olması sebebiyle hacim düşüşleri kripto paraların genelinde hissediliyor.

Binance yakımlarının fiyat etki etmemesinin asıl sebebi FTX çöküşü nedeniyle çok daha riskli varlıklara olan ilginin azalmasıdır. Spekülatif fiyat hareketleriyle bilinen LUNC yeni bir düşüş dalgasının gelme ihtimaline karşın beklenen ilgiyi görmüyor. RSI nötr bölgede ve MACD düşüş momentumuna işaret ediyordu. Santiment, LUNC geliştirme faaliyetindeki düşüşe işaret ediyor. LUNC geliştirme faaliyeti ve balinaların elindeki arzı aşağıdaki grafikte net biçimde görebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar