Terra Classic (LUNC) Uçacak! 2023 Sonu Tahmini Geldi! 1 Dolar Olacak Mı? Yatırımcı Buna Hazır Olsun!

22:00
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çökmüş Terra (LUNA) ekosisteminin orijinal zinciri olan Terra Classic (LUNC), sıfıra düşme projeksiyonunun ardından hala değerlemesini sürdürmeye çalışıyor. Bununla birlikte, çeşitli topluluk girişimleriyle LUNC önceki yüksek seviyelerini geri kazanmayı umuyor.

LUNC Fiyat Analizi

Bu doğrultuda, yapay zeka (AI) tahmin aracı CoinCodex’e dayanarak LUNC’un yıl sonu için olası fiyat hareketleri incelendi. Tahmine göre, 24 Şubat’ta alınan verilere göre, LUNC’un 31 Aralık 2023’te 0,0000780 dolardan işlem görmesi muhtemel.

Fiyat hareketi, LUNC’un haberin yayınlandığı tarihteki değerinden yaklaşık %53’lük bir yükselişini temsil ediyor.

Çeşitli teknik analiz (TA) göstergelerini dikkate alan platform, LUNC’un uzun bir yükseliş geleceği yaşamak için sırada olduğunu öne sürüyor. Örneğin, platform Terra Classic’in 27 Şubat 2024’e kadar, yani bundan bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, yaklaşık %493,81 oranında yükseleceğini ve 0,000992 dolardan işlem göreceğini belirtiyor.

Yazım saatine göre, LUNC günlük neredeyse %2 kazançla 0,000162 dolardan işlem görüyordu. Token, LUNC’un piyasa değerini 1,02 milyar dolara yükselten kısa vadeli alım baskısına maruz kaldı.

LUNC’un meme kripto para birimlerinin yörüngesini almasıyla birlikte, topluluğun Terra Classic’e daha fazla fayda sağlamak amacıyla fazla token’larını yakılması gibi girişimlere giderek daha fazla odaklandığını belirtmek gerekir.

LUNC Temelleri

Ayrıca, LUNC takipçileri son Terra Classic yükseltmesi v1.0.5’in olası bir ralliye ilham vermesini bekliyor. Özellikle ağ yükseltmesi, Terra Classic’in Binance’te yeniden yakılmasına olanak sağlıyor. Öte yandan, yakın zamanda Terra Classic geliştiricilerinin Binance’ten bir hibe yoluyla destek arıyor olabileceği ortaya çıktı. TerraCVita çatısı altındaki geliştiriciler, topluluğun bu fikre ilişkin görüşünü sordu.

LUNC topluluğunun, olası herhangi bir hareketi geçersiz kılabilecek unsurlara karşı dikkatli olması gerekiyor. Örneğin, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) kurucu Do Kwon’u resmen suçlamasıyla birlikte, dava sonucu token’ın gidişatını etkileyebilir. Tarihsel olarak, Terra Classic değeri, halen kaçak olan Kwon’un yakalanması ve yargılanmasını içeren haberlere tepki olarak düşmüştü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar