Spell Token Nasıl Alınır?

Spell Token Nasıl Alınır?
23:18
25 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Spell Token, Abracadabra ekosistmeinde bir yönetim ve teşvik token’ı olarak kullanılan bir ERC-20 token’ıdır. SPELL token’ın birincil kullanım durumları Abracadabra protokolünde yönetim ve protokolden kazanılan ücretlerdir.

Spell Token (SPELL) Nedir?

Spell Token (SPELL), Abracadabra money adlı merkezsiz platformun yönetim işlevini gören kripto para birimidir. Abracadabra, USD ile sabitlenmiş bir sabit para olan Magic Internet Money’i (MIM) basmak için teminat olarak faiz getiren token’ları kullanır. Şu anda teminat olarak kullanılabilecek faiz getiren token’lar, Convex, Curve ve Yearn’den LP token’ları kapsıyor.

Abracadabrada’ki kredi tasfiyeleri, MakerDAO gibi sabir para borç verme protokollerinden farklıdır. Öyle ki her teminatlı CDP benzersizdir ve kendi tasfiye fiyatına sahiptir. Bireysel bir CDP için tasfiye fiyatı aşıldığında ödenmemiş herhangi bir MIM’i ödeyerek pozisyonu satın alabilir.

Abracadabra, USD’ye sabitlenmiş para olan Magic Internet Money (MIM) basmak için teminat olarak faiz getiren token’ları kullanan çok zincirli bir borç verme protokolüdür. SPELL, protokolün gelirini almak adına stake edilebilen yönetim token’ıdır.

SPELL Coin Nereden Alınır?

Spell Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. SPELL Coin; Binance platformunda SPELL/BTC, SPELL/USDT ve SPELL/BUSD paritelerinde işlem görüyor. SPELL Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 0.023 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Spell Token (SPELL) satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de SPELL Coin satın alabilirsiniz. SPELL/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. SPELL/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından SPELL Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar