Kripto Dahisi, Yatırımcılara Seslendi: “2022, DeFi’nin Yılı Olacak Bu Altcoin’leri İzleyin!”

Analistler 2022 yılında Aave, Curve Dao, Yearn Finance ve Sushi Swap için bir boğa koşusu öngördü.
00:19
26 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

DeFi protokolleri artan sermaye girişi, faaliyet ve yatırımcılardan gelen ilgi ile geçtiğimiz yıl içerisinde büyük kazançlar kaydetti. Analistler 2022 yılında Aave, Curve Dao, Yearn Finance ve Sushi Swap için bir boğa koşusu öngördü.

DeFi Rallisi Beklentisi

Kripto analistleri, ekosistemindeki artan zincir içi aktivite ve sermaye akışına yanıt olarak DeFi token’larının toparlandığını belirtti. Kurumsal yatırımcılar ve balinalar Aave, Curve Dao, Sushi ve Yearn Finance‘e sermaye akıttı. Dört DeFi token’ı geçtiğimiz yılın parlayan yıldızları olurken 2022’de de göz önünde olacak.

Toptickcrypto adlı kripto analisti, DeFi sektöründe daha fazla büyüme olacağına inanıyor. Varlık fiyatlarındaki artışın yanı sıra aktif kullanıcı sayısında ve protokolde kilitli değerde bir yükseliş bekleniyor.

Son iki hafta içerisinde Aave fiyatı %50’nin üzerinde kazanç elde etmeyi bildi. AAVE/USD çifti, son dönemde yükseliş trendini doğruladı. Analistler kısa vadede bir RSI kırılmasının gerçekleşeceğine inanıyor. Piyasa değeri olarak kabul edilen kilitli toplam değer Aave, Curve Dao ve Sushi Swap için onlarca kat arttı. Kilitlenen toplam değerdeki büyüme, yatırımcıların yükseliş görünümünü desteklediği anlamına geliyor.

Uzman Analistin Görüşü

Öte yandan kripto dahisi olarak bilinen uzman analist Michael van de Poppe, 2022’nin DeFi yılı olacağını kaydetti. Poppe, Twitter üzerindeki açıklamasında DeFi vurgusunun yanı sıra yukarı bahsedilen Aave, Curve Dao, Sushi ve Yearn vurgusu yaptı.

Kripto para piyasası, lider Bitcoin‘in öncülüğünde yukarı yönlü ivmesini koruyor. Yükseliş eğilimini korunuyor ancak hız için aynı şey söylenemiyor. 50.000 dolarlık kritik noktanın belirgin bir tepki ile geçilmesi beklenirken bu durum henüz gerçekleşmedi. Kripto para piyasasındaki DeFi token’larının toplam değer 166 milyar dolara tekabul ediyor. En büyük DeFi token’ı ise Terra (LUNA) olarak kayıtlarda yer alıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI