X

Söylentilerle Yükselen Altcoin 0,75 Dolara Düşebilir!

Bu altcoin ani fiyat düşüşü yaşayabilir. Yatırımcılar yarın bu saate dikkat etmeli ve destek seviyelerini yakından izlemeli!
20:10
29 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcılarının bugünlerde çok daha dikkatli hareket etmesi gerekiyor. Kritik bir haftadayız ve volatilite oldukça yüksek. Hafta sonu söylentilerle yükselen metaverse altcoin şimdilik tüm kazançlarını sildi. Daha da önemlisi 0,75 dolara kadar düşme riski taşıyor. Peki hangi altcoin için bu risk arttı ve kısa vadeli beklentiler neler? Güncel destek ve direnç seviyeleriyle birlikte fiyat analizini ele alıyoruz.

The Sandbox (SAND)

Sandbox (SAND) fiyatı, 50 günlük EMA’ya yakın bir noktada tutunamıyor ve bu da 20 günlük EMA altında keskin bir düşüş eğilimine neden oluyor. Boğalar, fiyatı 1 dolarlık psikolojik eşiğin üzerinde tutmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, kripto piyasası üzerindeki satış baskısı her geçen saat artıyor. Bugün Powell konuştu ve yarın ABD enflasyon verisi açıklanacak. Veri yüksek gelirse FED’in daha sert faiz artışı yapabileceği beklentisiyle kripto paraların düşmesi olası, peki ya enflasyon düşmeye başladıysa? Buna pek ihtimal verilmiyor, öncü göstergeler yarın yüksek bir enflasyon rakamının açıklanabileceğini gösteriyor. Saat 12:30 (Türkiye saatiyle) tüm yatırımcıların gözü bu veride olacak.

Peki SAND yatırımcılarını neler bekliyor? Hafta sonu özellikle Türk yatırımcılar arasında, projenin 4 milyar dolara META tarafından alındığı söylentisi hızla yayıldı. Fiyat da doğal olarak %20’ye yakın artış yaşadı. Ancak şirketin kurucu ortağı tarafından bu iddia yalanlandığı için fiyat düşüşe geçti.

Sandbox (SAND) Yorumları

26 Haziran’da, SAND fiyatlarındaki (bir hafta öncesinden başlayarak) %60’lık yükseliş rallisi, 1,3 dolara yakın 50 günlük EMA’yı geçemedi. 1 doların üzerindeki kar rezervasyonu nedeniyle yeniden 1 dolarlık psikolojik bölge ziyaret ediliyor. Satış çılgınlığı, SAND/USD fiyat tablosu üzerinde düşüş hakimiyetini öne süren bir dizi uzun fitil mum oluşturuyor. Bu nedenle, yatırımcıların 1 dolar bölgesinin kaybına hazırlıklı olması gerekiyor.

The Sandbox (SAND) fiyatını tutabilecek 0,85 dolar desteği zayıf göründüğü için lokal dip olarak 0,75 dolar yeniden ziyaret edilebilir. Ve pek ihtimal verilmeyen senaryoda, fiyat 1 doların üzerinde kalıcılık elde ederse 50 günlük EMA’nın üzerinde 1,50 dolara ulaşmak için SAND yeni ralliyi başlatabilir. Yakın direnç seviyeleri 1,1 ve 1,27 dolardır. Kritik destek bölgeleri ise 0,97 ve 0,85 ile 0,75 dolar olarak ölçülüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar