Sosyal Medyada Bitcoin ile Bahşiş Dönemi: Changetip

14:49
12 Ağustos 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin altyapısı ile dünya bahşiş ve bağış sistemlerinin mantığını tamamen değiştirmeyi hedefleyen Chanagetip,  Twitter, Reddit ve StockTwits’ten sonra şimdi de Youtube, Google+, Tumblr ve Facebook’u da ekledi. Bu sayede sosyal ortamda beğendiğiniz her türlü paylaşıma ufak bahşişler göndererk bu kişileri destekleyebilirsiniz.

ChangeTip Nasıl Çalışıyor?

Gelin birlikte bu sistemin nasıl çalıştığını anlayalım.

Öncelikle, Changetip adresine girerek sosyal hesaplarınızdan biri yada birkaçı ile üye oluyorsunuz. Changetip size yaklaşık karşılığı  0,5 $ olan Bitcoin başlangıç hediyesi veriyor. Bu sayede ilk bahşişlerinizi cebinizden Bitcoin harcamadan da yapabiliyorsunuz.

Ayrıca Changetip hesabınızda kendinize ait Bitcoin cüzdanına istediğiniz kadar bitcoin gönderebilirsiniz.

112

Hesabınızda yeterli bakiyenin bulunması istediğiniz kişiye tip göndermek için gerekli olan tek şey. Changetip sistemi bundan böyle sizin atmış olduğunuz twitte ya da youtube yorumunda bahşiş göndermek istediğiniz kişiyi tanıyor, ne kadar göndermek istediğinizi görerek o kişinin hesabına bu bahşişi aktarıyor.

Twit mesajımızı şöyle hazırladık:

@BitcoinHaber yeni bahşiş uygulaması @changetip ile $0,25 göndermeyi deniyoruz 🙂 CoinTürk’ten sevgiler…

@yagizakdil yeni bahşiş uygulaması @changetip ile $0,25 göndermeyi deniyoruz 🙂 CoinTürk’ten sevgiler…

Burada önemli olan kime göndereceğimizi, ne kadar gönderdiğimizi ve @changetip mentionunu mesajda belirtmek. Geri kalan karakter hakkınızı istediğiniz gibi doldurabiliyorsunuz.

Bu sistemin yaygınlaşması ile Bitcoin dünyasındaki transfer trafiğinin ciddi oranda artacağını düşünüyoruz. Bitcoin Türkiye kullanıcılarını da Changetip kullanarak Bitcoin bilinirliğini arttırmaya davet ediyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar